Sevgili Arkadaşlar,

1907 ÜNİFEB olarak bir tribün grubu olmanın çok ötesinde, üniversiteli bireyler olarak çevremizdeki adaletsizliklere ve eşitsizliklere karşı bir duruş sergilemeyi, elimizden geldiğince bu eşitsizlikleri ortadan kaldırma gayesiyle çalışmalar yapmayı kendimize misyon edindik. Bu misyon çerçevesinde, örgütlenmelerimiz aracılığıyla bugüne kadar birçok huzurevi ziyareti, çocuk esirgeme kurumu ziyareti, kütüphane yardımı, hatıra ormanı, fidan dikimi gibi organizasyonlar gerçekleştirdik.

Minik Hayaller Gerçekleşiyor projesine vereceğimiz destekle de bu organizasyonlara bir yenisini daha ekliyoruz. Bu organizasyonun diğerlerinden farkına değinecek olursak; tüm 1907 ÜNİFEB örgütlenmelerinin, eş zamanlı başlayıp bitireceğinden dolayı çok daha geniş çaplı olacak olması. Bu hususta; tüm örgütlenmelerimizden ve mezunlarımızdan projeye tam destek bekliyoruz.

Minik Hayaller Gerçekleşiyor ~ Yardım Kampanyası

Diyarbakır Vali Aydın Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin, kardeş okulları olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki kardeşlerine "uzaktaki bir abiniz ya da ablanıza mektup yazıyormuş gibi düşünerek sahip olmak istediğiniz şeyleri belirtin" diyerek yazdırdığı mektuplardan yola çıkmalarıyla başlayan proje, sosyal medya üzerinden buldukları destekle ulaştıkları birçok şahıs ve kurumun da yardımıyla hayal edemedikleri bir noktaya geldi. Buna rağmen, projede hala tamamlanmamış ciddi sayıda ihtiyaç bulunmakta ve bu noktada 1907 ÜNİFEB'li abileri,ablalarının yardımlarıyla bu açığın kapanacağından en ufak şüphe duymamaktayız. Yardım listesi aşağıdaki gibidir;

KIZLAR ERKEKLER
Çanta Çanta
Ayakkabı (30-33 numara arası) Ayakkabı (30-33 numara arası)
Mont (5-9 yaş arası) Mont (5-9 yaş arası)
Pantolon (5-9 yaş arası) Pantolon (5-9 yaş arası)
Kazak (5-9 yaş arası) Kazak (5-9 yaş arası)
Oyuncak bebek Oyuncak araba
Evcilik oyuncakları Forma (5-9 yaş arası)
Toka Top

Bu listeye göre belirtilen ihtiyaçları, bulunduğunuz örgütlenmedeki organizasyon sorumlusu arkadaşlarımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Organizasyon için son tarih olan 15 Nisan'a kadar yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

*Proje kapsamında para yardımı toplanmayacak olup sadece listede belirtilen ihtiyaçlar toplanacaktır.

Minik Ömer'in "bir Fenerbahçe formam olsa keşke.." sözlerinin gerçeğe dönüşmesini sağlamak bizim elimizde.

Saygılarımızla,

1907 ÜNİFEB Organizasyon ve Projeler Komitesi