Değerli 1907 ÜNİFEB Üyeleri,

23.04.2017 Pazar günü oynanan Galatasaray – Fenerbahçe derbisi biletleri hakkında etrafta birçok söylenti ve yanlış düşünceler dolaşmaktadır. 1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu olarak bu yanlış düşüncelerin bizleri rahatsız etmesinden dolayı bu açıklamayı yapma gereğini ve sorumluluğunu üzerimizde hissettik.

Bilet sürecinde kulüp bizlerden talebimiz olan sayıyı iletmemizi istedi.Bizler de talep ettiğimiz sayıyı bildirdik ve beklemeye geçtik. 21 Nisan Cuma gününe kadar sayı konusunda oldukça umutluyduk fakat o gün kulüpten aldığımız geri dönüş neticesinde kulübün bize ayırdığı bilet sayısı talebimizin çok altındaydı.

Gelen bilet sayısı neticesinde örgütlenmelere bilet dağıtımı ne yazık ki yapılamadı. Herhangi bir dağıtım işlemine girişilseydi mevcutta bulunan 57 örgütlenmemizin büyük çoğunluğuna maalesef ki bilet veremeyecektik. Böyle adil olmayan bir bilet dağıtımının uygun olmadığı görüşü sonucunda 1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu olarak örgütlenmelere bilet dağıtımı olmamasına karar verdik. Okul yönetim kurullarından ya da üyelerinden stada girenler kendi imkanlarıyla biletlerini temin etmişlerdir. 1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu olarak örgütlenmelerimiz arasında herhangi bir ayrım yapmamız asla söz konusu olamaz ve olmayacaktır.

Saygılarımızla,

1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu