1907 ÜNİFEB

1907 ÜNİFEB’i Yaşamak

4 yıllık değil 40 yıllık dostluk parolasıdır 1907 ÜNİFEB. Sarı polarları, yağmurlukları gördüğün anda tanımasan bile heyecanla yanına koştuğun, tarif edemeyeceğin mutluluktur. C bloktur, 90 dakika bağırandır, Hababam ruhudur. Üniversiteye adım attığın anda katılmayı heyecanla beklemektir. Tarif edilemez bir mutluluktur. Geride güzel anılar bırakır.

Her 10 Kasım’da Ata’sının huzuruna koşmaktır. Çanakkale’ye çıkmaktır, farkındalık yaratmaktır. Koşar Lösev’e sarı, lacivert, kırmızı, siyah beyaz fark etmeksizin kardeşlerinin yanına.”Otizmin farkındayız, onların yanındayız.” başlığıyla pankart boyar küçük dostlarıyla… Geleceğe bir iz bırakmak ister her zaman. Kar, kış, yağmur, çamur demeden sırf o anı yaşamak, dostlarıyla hasret gidermek için en uzun mesafelerin bile engel olmadığı kocaman bir ailedir. İlk defa birbirlerini görseler bile sanki yıllardır tanışıyormuşçasına uzun uzun sarılmaktır. Kazanılan yüzlerce, binlerce dostluktur.

Otobüsün arka beşlisidir, deplasmanda çekilen cefadır. Ülkenin her bir ucundan heyecanla mabede gelmektir. Yoğurtçu’da beraber beste söylemek, huzur dolmaktır. Forum başında sabahlamaktır. Üzerinden yıllar geçse bile anılarda canlanmak, o anı tekrar yaşamaktır. Kimi zaman pankart başında sabahlamak kimi zamansa huzurevinde büyükleriyle güzel bir sohbet etmektir. Kulüp efsanelerinin ismini kütüphanelerde yaşatmaktır, kardeşlerine aşılamaktır. Maç öncesi toplanıp bestelerle stada yürümektir. Sevinçleri beraber yaşamak, acıları beraber paylaşmaktır.

Konya’ya, Ankara’ya, İzmir’e, Antalya’ya, Maraş’a, Antep’e bölgesellere gitmektir. Güz ve bahar dönemleri coşkuyla stant açmak, yeni yüzleri tanımayı merak ve heyecanla beklemektir… Abi ve ablalarından aldıkları bu emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde taşımaktır. Hafızalardan silinmeyen anılar, yaşanmayı bekleyen “güzel anlar”dır…

Fenerbahçe’nin Aydınlık Geleceğidir 1907 ÜNİFEB!

Haldun Önal
1907 ÜNİFEB Akdeniz Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.