1907 ÜNİFEB
DÜNÜMÜZ BUGÜNÜMÜZ

DÜNÜMÜZ BUGÜNÜMÜZ

1907 ÜNİFEB’İN DÜNÜ, BUGÜNÜ

1907 ÜNİFEB’in temelleri 2000 yılında atılarak, Mayıs 2001’de 4 üniversitede örgütlenen üniversite öğrencilerinin katılımıyla kuruldu. Boğaziçi, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Bilgi Üniversiteleri’nde okuyan Fenerbahçelilerin bir araya gelmesiyle faaliyete geçen 1907 ÜNİFEB’e, kısa sürede Türkiye’nin dört bir yanından ve yavru vatan Kıbrıs’tan üniversiteler de katıldı ve birliğimiz 34 ilde 60 üniversiteye ve 35.000’i aşkın üyeye ulaştı.Kurulduğumuz gün “Fenerbahçe’nin Aydınlık Geleceği” olma iddiasıyla yola çıktık ve o günden beri de bu ateşin peşinde koşuyoruz.

Hepimiz için kutsal amaca giden yolda, 1907 ÜNİFEB üyesi olan bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, zor anlarımızda içimizdeki ateşi körükleyen, 1907 ÜNİFEB ile ilgili kararlarımızda hep yol gösterici olan ilkeleri derlediğimizde, 1907 ÜNİFEB’in hedefleri ve değerleri ortaya çıktı.

1907 ÜNİFEB’in misyonunu taraftarı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, içinde yaşadığı çevreye ve topluma artı değerler sağlamak olarak belirledik. Bu misyon çerçevesinde hedeflerimizi dört ana başlık altında topladık. Bunlar; taraftarı olduğumuz Fenerbahçe Spor Kulübü’ne düzenli projeler üreten bir organizasyon haline gelmek, üyelerimize Fenerbahçe Spor Kulübü’ne en etkili şekilde destek verecek nitelikleri kazandırmak, taraftarı olduğumuz Fenerbahçe Spor Kulübü için bilinçli, etkili ve güçlü bir kamuoyu desteği yaratmak ve Türkiye’nin en başarılı 10 sivil toplum örgütünden biri olmaktır.

Hedeflerimize ulaşmak içinde önümüze bazı değerler koyduk. Bütün üyelerimizin taşımasını beklediğimiz bu değerler şunlardır: 1907 ÜNİFEB üyesi Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşılık beklemeden destek olmalı ve hizmet etmelidir, 1907 ÜNİFEB üyesi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlıdır, 1907 ÜNİFEB üyesi ülkesinin ve ulusunun çıkarlarını en üst düzeyde gözetir, 1907 ÜNİFEB üyesi taraftarı olduğu Fenerbahçe’ye ve içinde bulunduğu topluma karşı duyarlıdır, 1907 ÜNİFEB üyesi katılımcı ve üretkendir, 1907 ÜNİFEB üyesi üniversiteli olma sıfatına yakışan davranışlar sergiler, 1907 ÜNİFEB üyesi hayatın her alanında üyesi olduğu birliğimizi temsil ettiğinin bilincindedir.

Bu şekilde sağlam temellere oturttuğumuz birliğimizin daha sağlıklı bir yapıya ve işleyişe kavuşması için resmiyet kazanması gerekiyordu. 1907 ÜNİFEB olarak kuruluşumuzun 3.yılında kurumsallaşma adına çok önemli bir adım attık. Birliğimize resmi bir tüzel kişilik kazandırmak ve çalışmalarımızı meşru bir zemine oturtmak için bundan 10 yıl önce, 11 Ağustos 2003 tarihinde dernekleşerek, 1907 ÜNİFEB’in geleceğini de garanti altına almış olduk.

4.Levent’te bulunan dernek merkezimizde 1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu ve 1907 ÜNİFEB Komiteleri düzenli olarak toplantı yaparak projelerin hayata geçirilmesini ve 1907 ÜNİFEB’deki işlerin aksamamasını sağlarken, her üniversite de kendi bünyesinde toplantılar düzenliyor ve bu sayede 1907 ÜNİFEB üyeleri birliğin işleyişinde aktif olarak rol alıyorlar.

Geçtiğimiz yıllarda derneğin tüm Türkiye’ye yayılmış üyeleriyle iletişimini sürdürmesi ve bu büyük örgütlenmenin sağlıklı bir şekilde işlemesi için Anadolu’daki Üniversitelere örgütlenme gezileri düzenleyerek üç ayrı merkezde (İstanbul, İzmir, Kayseri) gerçekleştirdiğimiz konseylerle sürekli fikir alışverişinde bulunduk.

Ancak 2009 yılından itibaren konseylerimizin sayısını bire indirdik ve bir haftasonu boyunca İstanbul’da gerçekleştiriyoruz. Bu yeni sistemin en büyük hedefi üniversite sorumlularımızın kaynaşmasını ve tanışmasını sağlayabilmektir. Tüm Türkiye’deki üniversite sorumlularının katıldığı bu konseyde geliştirdiğimiz yeni yapılanma planlarımızı, projelerimizi ve stratejilerimizi yetkili arkadaşlara aktarıyoruz.

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.