1907 ÜNİFEB

2’de 2

Kızılyıldız taraftarının oluşturduğu muazzam atmosfer karşısında maça gayet iyi başlayan takımımız Fenerbahçe,periyot sonunu ne yazık ki başladığı gibi bitiremedi. Ancak maça Dixon,Bogdanovic,Vesely,Udoh ve Datome beşiyle başlayan takımımız kısa süre içinde oyunun kontrolünü sağladı. Faul çizgisinde büyük sıkıntı yaşadığımız ilk periyotta, Datome ve Bogdanovic’in benchte olduğu dakikalarda Hickman ve Kalinic’ten beklenen katkıyı ne yazık ki alamadık. Hickman’ın uzun süreli yaşamış olduğu sakatlık ardından takıma ve oyuna adapte olma süreci elbette ki olacaktır. Ancak süre aldığı zamanlarda genellikle enerjisi ile oyuna katkı sağlayan Kalinic’te, eski takımına karşı fazlasıyla tutuk bir oyun sergileyince Obradovic’in ikinci periyot başında Bogdanovic ve Datome hamlesi kaçınılmaz oldu. Özellikle Datome ve artı olarak Vesely’nin katkısı ile hücumda dengeleri sağlayan takımımız farkı 13 sayıya çıkararak soyunma odasına gitti.

Savunma sertliğimizin sürdüğü üçüncü periyotun ilk dakikalarına Datome’nin neredeyse hepsinin fadeaway stili ile bulmuş olduğu sayılar ile başladık. Akabinde Dixon ve kenardan fazlasıyla katkı sağlayan Antic ile hücumda doğru tercihler yaparak farkı 18 sayıya çıkardık. Artık oyunun kontrolü tamamen bizdeydi ve istediğimiz gibi şekillendirebiliyorduk. Dış atışlarda isabet bulmakta sıkıntı yaşayan Kızılyıldız ise her ne kadar üçüncü periyot içerisinde 14 defa faul çizgisine gelerek skoru eritmeye çalışsa da oyunun kontrolünü net bir şekilde sağlayarak buna izin vermedik. 5 oyuncumuzun çift hanelere ulaştığı maçta,özellikle Kostas Sloukas’ın yokluğunda sergilediği performans ile Dixon’a ayrı bir parantez açmak gerek. Obradovic’in süre verip de katkı almış olduğu oyuncularımızın yanı sıra son çeyrekte tam anlamıyla yıldızlaşan Jan Vesely 15 sayı,15 ribaund,3 asist,5 blok ile bu istatistiğin içinde birde üçlüğün bulunduğu muazzam bir performans ile maçı geride bıraktı. Ve takımımız son periyotta biraz daha rahat bir oyun sergileyerek net bir galibiyet almayı başardı.

Hücumda doğru tercihler yaparak ve savunma sertliğimizi sürdürerek,çoğu oyuncumuzdan almamız gereken katkıyı almayı başardık.Bunların yanında en önemlisi karakterimizi ortaya koyarak galibiyeti elde ettik.Bu maç ile sezon içerisinde Belgrad’da Real Madrid,Khimki,Strasbourg,Bayern’i yenen Kızılyıldız, sadece Fenerbahçe’ye kaybetmiş oldu hem de ikinci kez.Ve bizler bu maçın ardından,bu takımın çıtayı ne kadar yükseltebileceğini çok net görmüş olduk. İstersek yapamayacağımız şey yoktur. Emeğinize sağlık beyler. Sizinleyiz!

Nil Balta
1907 ÜNİFEB Çağ Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.