1907 ÜNİFEB

Ünifeb Mezunlar Derneği ile ortak gerçekleştirdiğimiz “Aydınlık Gelecek Ödülleri 2023” ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Ünifeb Mezunlar Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz Aydınlık Gelecek Ödülleri
gecesinde onlarca üniversiteden binlerce öğrencinin oylarıyla belirlenen “Aydınlık Gelecek Ödülleri 2023” sahiplerini buldu. Geçtiğimiz yıl boyunca başarı göstermiş Fenerbahçe Spor Kulübü branşları, yöneticileri ve sporcuları bu özel gecede ödüllendirildi.

Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenen bu anlamlı geceye Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Selahattin Baki, İlker Dinçay, Can Gebetaş, Kemal Danabaş, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, antrenörlerimiz, sporcularımız, 1907 ÜNİFEB ve ÜNİFEB Mezunlar Derneği yöneticileri ve üyeleri ile davetliler katılım gösterdi.

1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Enes Kartal, ÜNİFEB Mezunlar Derneği Başkanı Atilla Çevik, Fenerbahçe SK Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Uğur Dündar ve Fenerbahçe SK Yönetim Kurulu Üyesi İlker Dinçay’ın konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

Fenerbahçemiz ve spor kamuoyunun 2023 yılına damgasını vuran isimler, onlarca adayın bulunduğu 25 farklı kategoride seçildi.

Törende ödül verilen kategoriler ve kazananları aşağıdaki gibidir:

Yılın Erkek Basketbolcusu: Nigel Hayes-Davis
Yılın Kadın Basketbolcusu: Emma Meeseman
Yılın Gelecek Vadeden: Sporcusu Derin Atakan
Yılın Gelecek Vadeden: Sporcusu Kuzey Tunçelli
Yılın Kadın Futbolcusu: Fatma Kara
Yılın Erkek Futbolcusu: Ferdi Kadıoğlu
Yılın Kadın Voleybolcusu: Melissa Vargas
Yılın Erkek Voleybolcusu: Yiğit Gülmezoğlu
Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Uğur Dündar
Cumhuriyet 100. Yıl Özel Ödülü: Fenerbahçe Spor Kulübü
Yılın Farkındalık Ödülü: Cengiz Ünder
Yılın Farkındalık Ödülü: Volkan Demirel
Yılın Golü: İrfan Can Kahveci vs Sivasspor (04.12.2023)
Yılın Transferi: Edin Dzeko
Yılın Antrenörü: Can Aksu
Yılın Paralimpik Sporcusu: Yamaç Yüksel
Yılın Olimpik Sporcusu: Buse Naz Çakıroğlu
Yılın Takımı Ödülü: Fenerbahçe Alagöz Holding
Yılın Kadın Sporcusu: Eda Erdem Dündar
Yılın Erkek Sporcusu: Emre Sakçı
Yılın Spor Gazetecisi: Ödülü Ahmet Selim Kul
Yılın Spor Programı Ödülü: Euroleague Basketball Podcast
ÜNİFEB Onur Ödülü: Can Gebetaş
Yılın Projesi Ödülü: İlker Alıcı
Fenerbahçe Tarihi Farkındalık Ödülü: Zaferin Rengi Filmi Ekibi

Fenerbahçe SK Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Baki, İlker Dinçay, Can Gebetaş ve futbolcularımızdan Ferdi Kadıoğlu açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe SK Yönetim Kurulu Üyesi İlker Dinçay: Fenerbahçe dernekleri, Fenerbahçe’nin olmazsa olmaz bir parçası. ÜNİFEB de bunlardan biri.
 
İlker Dinçay, “Sayın Başkanım Ali Koç ve burada olan, olmayan Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına sizleri saygı e sevgiyle selamlıyorum. Hem dernek adına hem de bu ödül adına hepinizin bildiği İslam Çupi’nin bir sözü var; Fenerbahçe büyüklüğü. Bu büyüklüğü yaşadığımız gecelerden birindeyiz. Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak bu onurlu göreve eriştim. Fenerbahçe derneklerinde çok değerli hikâyeler gördüm. Fenerbahçe dernekleri, Fenerbahçe’nin olmazsa olmaz bir parçası. ÜNİFEB de bunlardan biri. Fenerbahçeli olmak zor zanaattır. Farkındaysanız birçok branşta Fenerbahçe’yi takip etmekten yorulur duruma geldik. Çok kısa sürece bakın, geçen hafta kürekte hem kadınlar hem de erkeklerde şampiyon olmuş bir Fenerbahçe. Geçtiğimiz hafta Kadın Basketbolda Avrupa’da Final Four’a kalmış bir Fenerbahçe, Kadın Voleybolda yarı finale çıkmış bir Fenerbahçe. Ondan önce Türkiye Kupası’nı kazanmış bir Fenerbahçe Basketbol Takımı. Bunları ödüllendirmek de çok kıymetli. Başta dernek başkanları olmak üzere bizleri bu güzel geceye davet ettiğiniz için teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe SK Yönetim Kurulu Üyesi Can Gebetaş: Ümit ediyorum Aydınlık Gelecek Ödülleri kurumsallığını birkaç vites arttırarak devam ettirir ve camianın en özel ödülleri haline gelir.
 
Can Gebetaş, “Bu ödül seremonisinin ilk başladığı yıllarda biz de 1907 Fenerbahçe Derneği’nde görev yapıyorduk, yönetimdeydik. Yaklaşık 10 yıl öncesine dayanıyor Aydınlık Gelecek Ödülleri’nin hikâyesi. O dönemde ilerleyen süreçte bunun daha kurumsal, daha organize bir şekilde daha büyük bir etkinlikle camianın dikkatine gelmesi konusunda düşünceler vardı. Biraz gecikmeli olsa da 10 senenin sonunda ilk defa bu Aydınlık Gelecek Ödülleri’nin bir seremoni ile herkes tarafından izlenecek şekilde organize edilmesi mutluluk verici. Ben de 1907 ÜNİFEB’in geçmiş dönemlerinde yönetim kurulunda çeşitli görevlerde bulunmuş bir kişi olarak böyle organize edilmiş bir ödül töreninde bulunmanın ayrı bir mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Aynı zamanda 10-15 sene önce hedeflediğimiz ödül töreninin ilkine Fenerbahçe Yöneticisi olarak sirayet etmiş olmak benim için de bambaşka bir duygu. Ümit ediyorum, Aydınlık Gelecek Ödülleri kurumsallığını birkaç vites arttırarak devam ettirir ve camianın en özel ödülleri haline gelir. Sporcularımız arasında da gelecek dönemlerde üniversite öğrencileri arasında seçilen kategorisindeki en iyi sporcu olma hedefini de performanslarına yansıtarak göstermiş olurlar.” ifadelerini kullandı.

Yöneticimiz Selahattin Baki: Yaşasın, var olsun Fenerbahçe’nin aydınlık yüzü ve aydınlık geleceği ÜNİFEB!
 
Basın mensuplarına açıklamalar yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki, törenle ilgili, “Benim için son derece güzel, pozitif bir akşam çünkü ben tribün zamanlarımda 1907 ÜNİFEB’in ilk kuruluşuna şahit olmuş birisiyim. İlk kurucu üyelerinde benim can dostlarım var, beraber yönetimde Fenerbahçe’ye hizmet ettiğim can dostlarım var. O gün de Fenerbahçe’nin aydınlık yüzüydü, geleceğiydi; bugün de aydınlık yüzü. Bu çeyrek asırda birçok arkadaşımın, birçok pozisyona geldiğini, önemli pozisyona geldiğini gördüm ve hiçbir zaman Fenerbahçe’yi unutmadıklarını, Fenerbahçemize katkı vermeye çalıştıklarını gördüm, hala görmeye devam ediyorum. Dolayısıyla bu akşam hem mutluyum hem de biraz eski dostları görünce yaşlandığımızı da hissettim. Çeyrek asır geçmiş aradan. Beni davet ettikleri, unutmadıkları için de çok mutlu oldum. İşte bugün Fenerbahçe ailesi, futbolcularımız, sporcularımız, yöneticilerimiz, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız hep beraber bir aradayız. Dediğim gibi, yaşasın, var olsun Fenerbahçe’nin aydınlık yüzü ve aydınlık geleceği ÜNİFEB.” dedi.

Ferdi Kadıoğlu: Benim için çok büyük bir onur!

Yılın futbolcusu ödülünün sahibi olan Ferdi Kadıoğlu, “Benim için çok büyük bir onur, bu büyük kulüpte bu ödülü kazandım. Taraftarlarımız, takım, teknik heyet olmasaydı bu ödülü kazanamazdım. O yüzden onlara da çok teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Cengiz Ünder: Fenerbahçe camiası için çok özel bir gece.

Yılın farkındalık ödülünü alan Cengiz Ünder ise tören öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe camiası için çok özel bir gece. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Ödül alacağım için de ayrıca heyecanlıyım.” dedi.

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.