1907 ÜNİFEB

AYNI SUDA İKİ KEZ YIKANILMAZ!

Bazı yayın organlarında uzun bir süredir kapanmasını beklediğimiz, Yargıtay sürecindeki kumpas davasının usülen bozulacağı haberleri yer almaktadır. Böyle bir karar Fenerbahçemize sürülmeye çalışılan fakat bizim vicdanlarımızda ve devletimizin mahkemelerinde arındırdığımız lekenin kalıntılarını yaşatmak demektir. Bu gelişme üzerine ellerini ovuşturup puan silme, yeniden yargılama sürecinden bahsedenlere hatırlatmak isteriz: aynı suda iki kez yıkanılmaz!

03.09.2019 akşam saatlerinde, Türk Milleti adına yargılama yapmaya ve hüküm vermeye yetkili İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açıklanan, FETÖ/PDY tarafından düzenlenen Ergenekon Davası’nın gerekçeli kararında; Fenerbahçe’ye kurulan kumpas, adalet tarafından da bir kez daha resmen kayıtlara geçirilmiş ve Fenerbahçemize kurulan kumpas gözler önüne serilmiştir. Yargılamanın seyrini hiçbir şekilde değiştirmeyecek usülen bir detay için ikinci kez aynı fasıllar açılmamalıdır. Yani pire için yorgan yakılmamalıdır.

Yukarıda da bahsettiğimiz İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 03.09.2019 tarihinde aldığı karar, kumpasın gerçek kodlarını ortaya koymaktadır. Usülen bu kararı bozarak kamu vicdanını sızlatmanın ve bir yetkili mahkeme tarafından verilmiş hali hazırdaki kararı çiğnemenin hiçbir makul açıklaması olamaz.

Biz yargılandık ve arındık. Şimdi de bunun onanmasını bekliyoruz. Tekrar hatırlatmak istiyoruz: Aynı suda iki kez yıkanılmaz!

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.