1907 ÜNİFEB

Ayrılık Sevdaya Dahil

Yıllardır adını duyduğumuz ve sonuna kadar karşı olduğumuz E-Bilet uygulaması, futbolda şiddeti bitirmek adı altında gösterilse de aslında büyük bir rant amacıyla bugün Passolig diye önümüze koyulmaktadır. Endüstriyelleşen futbol ile taraftarlık bilincinin iyice müşteriye çekildiği bu dönemde, hayatları Fenerbahçe olan bizlerin, Fenerbahçe’den ayrı kalmak pahasına, yapılan bu dayatmaları kabul etmesinin mümkün olmadığını göstermekteyiz bugün sağlam bir duruşla. Fenerbahçe’nin aydınlık geleceği olarak yürüdüğümüz bu yolun sonunda, karanlıktan aydınlığa çıkacağımız günlerin çok uzakta olmadığını bilen binlerce üniversiteli sevdalı gitmeyecek Saracoğlu’na.

Bu yüzden artık yanında olamayacak, her maç bir öncekinden daha kalabalık, daha tutkulu bir şekilde C Blok’ta yerini alan sarı polarlı çocuklar.
Olmayacak gece gündüz emek harcanarak yapılan koreografiler, süslenemeyecek mabedimiz sevda haykıran pankartlarla.
Duyulmayacak sesimiz eskiden olduğu gibi avaz avaz. Çıkamayacak uzun deplasman yollarına yürekli çocuklar.

Fakat izin vermeyecek hiçbir çıkarı olmadan, en saf duygularla Fenerbahçe’ye bağlı olanlar kendi üzerlerinden başkalarının hesaplarını doldurmasına.

Dönüp baktığımızda yaşanmışlıklar güzel anılar kalacak gönüllerde.

Ve bizi de unutmayacaktır eminim ne Okul Açık’ın merdivenleri, ne de yoğurtçunun bankları. Elbet yeniden yankılanacak sesimiz stada yürürken Kadıköy’ün sokaklarında. Olmamız gereken yerde olacağız yine Okul Açık’ta, yine C blok’ta.

İşte o gün daha güçlü bir şekilde yerlerimizi alacağız,yine özlediğimiz dostlarımızla bu sefer daha sağlam omuz omuza.

Ama şimdi özlem çekeceğiz sırf inandığımız bu değerler uğruna. Ve bıraktık sanmasınlar peşini, aşkımız katlanarak artacak aslında. Unutma, ayrılık da dahil sevdaya…

Burak Ulutaş

1907 ÜNİFEB Trakya Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.