1907 ÜNİFEB

Birlikte Başaracağız

Son dönemde yapılan açıklamalardan sonra görüyoruz ki, sözlükteki anlamı, beceriksizlik ve güçsüzlük olarak gözüken acziyet kelimesinin karşılığı, Türk Futbolunda ‘’Fenerbahçe’nin gücüne ve başarısına karşı gösterilen durum’’ diye özetlenmektedir. Sportif anlamda yükselişe geçtiğimiz veya Fenerbahçe ruhunu ortaya koyduğumuz her dönemde olduğu gibi, yine birileri pişkince sahnede boy göstermektedir.

Tıpkı geçmiş senelerde yaşandığı gibi, futbol ve spor ulemaları birden hakem celladı kesilmiş, Fenerbahçe popülaritesi ile beslenen ‘’yayın havuzundan’’ aldıkları gelirle kadrosunu oluşturanlar, mesnetsiz açıklamaları peşi sıra yayınlamışlardır. Seri halde yayınlanan açıklamalarda kullanılan üslup, kulüplerin resmi sitelerinde yayınlanan bildiriden çok, mizah dergilerinde yayınlanan birer alıntı niteliğindedir.

İçlerindeki Fenerbahçe korkusu ve düşmanlığını anlayışla karşıladığımız bu durumu, açıklama yapan kulüplerin bastırılmış duygularının ortaya çıkması olarak görmekte, her defasında tek kulüpmüş gibi hareket eden malum kesimlerin, Fenerbahçe büyüklüğünü taçlandırdığını keyifle izlemekteyiz.

“İttifak” güruhunun ortaya çıktığı her dönemde olduğu gibi, bu dönemde de zihinlerimizde beliren en önemli unsur, şüphesiz ki Fenerbahçe’nin tekliğidir. Malum kesimin seviyesine inmeden kendilerine cevap vermeli, asli yolumuzdan ve amacımızdan da kesinlikle sapmamalıyız.

Hata yapmamızı bekleyenlere karşın, bu gibi olaylar bizi öfkeye veya sinire değil ; sakinliğe ve takımımız için daha çok çalışmaya sevk etmelidir. Takımımızın son maçlarda ortaya koyduğu mücadele hepimizin yıllardır arzuladığı, beklediği Fenerbahçe’nin yolda olduğunun açık işaretidir.

Hocamızın ve futbolcularımızın şampiyonluğa olan inancından ve göstermiş olduğu mücadeleden bizlerin de ders çıkarıp, onların ortaya koydukları mücadelenin daha fazlasını,  her zaman ki gibi göstermemiz gerekmektedir.

Camia olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde tek vücut olmamız, karşımızdaki suni güce verilecek en önemli cevap olacaktır.

Şu unutulmamalı ki ;

Fenerbahçe düşmanlığı yapanlar, elde edeceğimiz başarılar sonrasında kendi nefret denizinde boğulacaktır.

Saygılarımızla ;

Fenerbahçe Tribün Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.