Bizim Okul Hep Açık | 1907 ÜNİFEB

KÖŞE YAZISI

Bizim Okul Hep Açık

Okul Açık, en basit tabiri ile Şükrü Saracoğlu stadının okul tarafına bakan kale arkası tribünüdür. Zamanla sponsorluk isimleri alsa da tribün kültürü içinde adı her zaman Okul Açık olarak kalan ve Fenerbahçe tribün gruplarının da aynı çatı altında buluştuğu tribün olarak da bilinir. Bugün engellere maruz bırakılanların aslında ikinci evi olan Okul Açık, herkes için ayrı anlamlar ifade ederken biz üniversitelilerin gençlik yıllarını geçirdiği, en güzel yaşlarımızda en güzel anılarımızın olduğu, sevinçlerimizi, üzüntülerimizi koltuklarına gömdüğümüz efsane tribünümüzdür Okul Açık.

Fenerbahçemizin her maçı için sabahın erken saatlerinde yola çıktığımız ve her zaman ilk günkü heyecanla yolunu tuttuğumuz, yine aynı blokta alırken yerimizi, özlediğimiz dostlarımızla buluşup, onlarla omuz omuza oldukça daha güçlü olduğumuzu hissettiğimiz Hababam ruhumuzdur Okul Açık.

Yalnız olmadığını bil diye tüm maç boyunca bağırdığımız, bir an susmadan adını haykırdığımız,seni zafere götüren o yolda itekleyen en büyük güçtür Okul Açık.

Yaşanan zaferlerin ardından coşkumuzu koridorlarına taşıdığımız, hiç kimse kalmayana kadar koridorlarında eğlenirken, yaşadığımız en saf mutluluklarımızın adresidir Okul Açık.

En zor anında daha fazla destek olmak için daha hızlı adımlarla yolunu tuttuğumuz. Birlik olup, bütün olup Fenerbahçe’ye karıştığımız o andır Okul Açık.

Herkes görsün diye büyüklüğünü sabahlara kadar pankartlara boyadığımız, nakış nakış kartonlarla işleyip yine de heybetini sığdıramadığımız tribündür, tribün emekçilerinin atölyesidir Okul Açık.

Bu yolda kopsa da halatımız, yıkılmayan dimdik ayakta duran Onurumuzdur Okul Açık.

Aynı sevdanın peşindeki kardeşlerimizi yanımızdan ayırırken ölüm, hiçbir zaman unutmayalım diye bizlere, Burak Yıldırım’ın anısıdır Okul Açık.

19 yaşında koparılırken bu hayattan, hiç gelemediği o statta adının en yüksek sesle haykırıldığı, ona bu fırsatı vermeyenlerin ise hiçbir zaman susturamadığı, Ali İsmail Korkmaz’dır Okul Açık.

Evimiz,emeğimiz, dostluklarımız, anılarımız, gençliğimiz, efsanemiz, gururumuz en önemlisi ise Fenerbahçemiz’in bir parçasıdır Okul Açık.

Şampiyonluğun, kupaların Fenerbahçe sevgisi önünde hiçbir zaman öneminin olmadığını defalarca anlatmamıza, hatta bunun için yazılan onlarca besteye rağmen, kendi futbolcularının kazandıkları Şampiyonluk Kupası’nı getirmeyerek cezalandırmaya çalıştırdıkları o cefakar insanların bulunduğu tribünüdür Okul Açık.

O yüzden beyler, bizim için oraya gitmiyoruz demenin o kadar kolay olmadığı yerdir Okul Açık. Yani ne olursa olsun. Bizim Okul Hep Açık

Burak ULUTAŞ
1907 ÜNİFEB Trakya Üniversitesi

İLGİLİ YAZILAR

 • Sezon başında sponsor bulunmaması sebebiyle hem erkek hem de bayan takımlarımız rakiplerine göre düşük bütçeli takımlar kurdu. Matematiksel olarak şampiyon... ... [...]

  24 Ocak 2017 //

 • Öncelikle maçı 2-1 kazanarak Fransa’ya, rövanşa avantajlı olarak giden taraf olan takımımızı tebrik etmek gerekir. Fenerbahçe beklenenden iyi, Monaco ise... ... [...]

  1 Ağustos 2016 //

 • Sabırlı olmamız gereken uzunca bir transfer dönemini geride bıraktık sayılır. Geçen sene Euroleague’de Final Four’a kalıp , finalde kaybetmiş olsak... ... [...]

  30 Temmuz 2016 //

 • Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turunda Fransız ekibi Monaco ile eşleşti. Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme turlarında Arsenal ve S.Doneskt’in... ... [...]

  21 Temmuz 2016 //

 • 16.01.2015, Fenerbahçe, TOP 16 F Grubu 2. Maçında evinde Olympiakos’a 68-74 mağlup olarak evinde oynadığı ilk 2 maçtan da hüsranla... ... [...]

  10 Haziran 2016 //