1907 ÜNİFEB

Cesur Adımlarınızın Yanındayız

Türkiye Futbol Federasyonu’ nun UEFA gibi eyyamcı bir kurumun ayak oyununa alet olarak almış olduğu “Şampiyonlar liginden men” kararının akıl ve mantıkla bağdaşmadığı, bu kararın hiç bir hukuk kuralına dayanmadığı açıktır. Soruşturma sürecinin başından beri ne yaptığı belli olmayan bir kurumun almış olduğu bu karar, kendilerinin bulundukları koltuğu lüzumsuz olarak işgal ettiğinin açık göstergesidir.

Alınan men kararı sonrası tek vücut olan milyonlarca taraftarımız, bu hukuk tanımaz ve evrensel kuralları hiçe sayan anlayışa karşı Fenerbahçe’ nin dik durması gerektiği noktasında birleşmiştir. Kurgunun açık olduğu, niyetlerin rahatlıkla okunduğu mevcut ortamda, “figüran olarak” yer almak Fenerbahçe Tarihine ihanet anlamı doğuracaktır.

Bu düşünce ekseninde ortaya koyduğumuz tek seçenek olan “alt ligde oynama” önerisinin, Teknik Direktörümüz ve Futbolcularımız tarafından desteklenmesi ve Asbaşkanımız Sn. Ali KOÇ tarafından Yönetim Kurulu kararı olarak deklare edilmesi, 104 yıllık ulu çınarın onurunu yüceltmiştir.

Adı konamayan Fenerbahçe büyüklüğünün, başarı için her yolu mübah gören zihniyet karşısında galip çıkması; tamamen birlik, beraberlik ve tek vücut olma noktalarına dayanmaktadır.

Bu noktada Sn. Ali KOÇ nezdinde Yönetim Kurulumuz’a verebileceğimiz en büyük güç tek kelime ile “cesarettir”

Camiamızın tek vücut olarak almış olduğu “alt ligde oynama” kararına Türkiye Futbol Federasyonu’ nun vereceği cevap herkesin malumudur. Hukuk kurallarını değil, ekonomik kaygıları ve Fenerbahçe dışındaki her öğeyi esas alan zihniyet, hiç şüphesiz ki Kulübümüzün bu kararını da sulandıracaktır.

Bu noktada Yönetim Kurulumuzun yapması gereken doğru yöntem, Divan Kurulumuzun çağrısına ivedilikle cevap verip “tek gündem maddeli olağanüstü genel kurul çağrısına” yönelmek olacaktır. Genel kurul üyelerimizle yapılacak istişare sonrası, bir alt lige düşmemizi sağlayacak hukuki sürecin uygulanması, Fenerbahçe Düşmanlarına verilebilecek tek cevaptır.

Karakterleriyle ve dik duruşlarıya gönüllerimizi bir kez daha feth eden Teknik Heyet ve Futbolcularımızın da söylediği gibi, bundan sonra hayata geçmesi gereken tek seçenek onurlu bir ligde gerçekleşecek mücadeledir.

Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan temel değerin milyonlarca taraftarından ibaret olduğundan yola çıkarak, bu süreçte yaşanacak olası ekonomik kayıpların “kaygı yaratmaması” ve milyonlarca taraftarın varlığının “güç olarak hissedilmesi” Yönetim Kurulumuzun karar yetisini hızlandıracaktır.

Normal süreçte 1 kombine alıyorsak, Feneriumlardan ayda bir alış veriş yapıyorsak, kulübümüze katkımızı normal seviyede tutuyorsak eğer, içerisinde bulunduğumuz süreçte bunu maksimum seviyeye çıkaracağımız ve ekonomik anlamda her türlü maddi desteği vereceğimiz, Kulübümüze sunduğumuz açık bir taahhüttür.

Fenerbahçelilik, eyyamcılar ve jurnalcilerin benimsediği taraftar olma anlayışından tamamen uzak olup, hepimizin hayatının merkezinde bulunan bir felsefedir. Hayat felsefesinin temelini Fenerbahçe üzerine oturtan kitle olarak, Fenerbahçe düşmanlarına bundan sonra meşru zeminde her türlü cevap artarak verilecektir.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Taraftarları

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.