1907 ÜNİFEB

Fenerbahçe 90-86 Anadolu Efes

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines Euroleague Top 16 Turu 13.Hafta maçında Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Takımımız, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynanan maçtan, 90-86 galip ayrıldı.

Udoh, Kalinic, Bogdanovic, Ali Muhammed ve Datome beşiyle müsabakaya başlayan Fenerbahçemiz, maçtaki ilk hücumu yapan taraf oldu. Bu hücumdan Ekpe Udoh’un 2 sayılık basketiyle dönen Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Anadolu Efes karşısında Granger ve Saric’in basketleriyle 2-5 geriye düşse de Bogdanovic ve Ali Muhammed’in basketleriyle 7-5 öne geçti. Kalinic de bu bölümde skora katkı yaparken, Anadolu Efes karşısında 8-0’lık bir seriyle Takımımız, skoru 10-5 yaptı. Rakip takımda bu bölümde önem  çıkan isim Cedi Osman olurken, onun basketleriyle skora denge geldi(10-10). Ancak bu dengeyi bozan isim ise ilk çeyrekte 8 sayılık bir performans sergileyen Ali Muhammed oldu(13-10).  TV molasına ise Fenerbahçemizin 13-10’luk üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşünde Datome ve Heurtel’in karşılıklı basketleriyle bitime 2 dakika kala skor 15-12 oldu. Son 30 saniyenin içine girildiğindeyse Datome’nin boyalı alandan bulduğu basketle 19-16 öne geçen Takımımız, ilk çeyreği de bu skorla önde tamamladı.

İkinci çeyreğe ise Johnson’ın 2 sayılık basketiyle başlayan tarak konuk ekip Anadolu Efes olurken, Bogdanovic’in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketle, Fenerbahçemiz skor avantajını korudu(22-18). Çeyreğin başında oyuna dahil olan Kostas Sloukas’ın da 2 sayılık basketiyle Takımımız, bu bölümde farkı 5 sayıya(24-19) çıkardı. Anadolu Efes, Derrick Brown ile boyalı alandan sayılar bulsa da, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızda bu kez sahneye çıkan isim Pero Antic oldu. O’nun, 3 sayı çizgisinin geriden üst üste bulduğu basketlerle skor 30-21’e geldi.  Antic’in basketlerine karşılık Cedi Osman ve Granger ile Anadolu Efes skoru 30-25’e getirse de, TV molasına önde giren taraf Fenerbahçemiz oldu. Mola sonrasında karşılıklı basketlerle son 1 dakikanın içine girilirken, soyunma odasına 37-34’lük skorla önde giren taraf Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız oldu.

Bu çeyrekte ise Anadolu Efes’in üst üste yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Fenerbahçemiz, Datome ve Bogdanovic’in basketleriyle farkı 8 sayıya çıkardı(46-38). TV molasına ise bu skorla girilirken, mola dönüşünde ise 3 sayılık basketiyle Bogdanovic yeniden sahneye çıkarak, skoru 49-38’e taşıdı. 5 dakikalık bölüm geride kalırken, Takımımız 16 sayı üretti. Bu bölümde Ekpe Udoh’un da smaç basketiyle Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız maçtaki en büüyk farkı yakaladı(55-42). Anadolu Efes ise Heurtel ve Tyus ile farkı kapatmaya çalışsa da Datome ve Bogdanovic’in yıldızlaştığı bu çeyrekte, Takımımız; farkı 16 sayıya kadar çıkardı(62-46). Rakip savunmanın da dengesinin bozulduğu bu periyotta, son saniyede Pero Antic’ten gelen 2 sayılık basketle Takımımız, final periyotuna 66-50 önde girdi.

Mücadelenin final periyotunda ise rakip üzerindeki üstünlüğü skora da yansıtan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Bogdanovic, Sloukas ve Datome gibi usta isimlerle rakibine göz açtırmadı. Son 2 dakikalık bölüme girildiğinde Saric ve Brown ile basketler bula Anadolu Efes, farkı 3 sayıya kadar düşürdü(86-83). Son 5 saniyelik bölümde ise Ali Muhammed ve Datome’nin basketleriyle, Takımımız karşılaşmadan 90-86 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.