1907 ÜNİFEB

Fenerbahçe Grundig 3-1 Eczacıbaşı VitrA

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Bayanlar Voleybol Ligi’nin 7. haftasında Eczacıbaşı VitrA’yı konuk etti. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan mücadeleden Sarı Melekler, 3-1 galip ayrıldı. Karşılaşmanın setleri 27-29, 25-23, 25-19 ve 25-18 tamamlandı. Bu sonuçla ligdeki 6. galibiyetine imza atan Sarı Melekler, puanını 19’a yükseltti.

Taraftarlarımızın tribünleri doldurduğu karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan İlhan Ekşioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay ile Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Vitor Pereira ve Genel Menajerimiz Hasan Çetinkaya da izledi.

Takımımız maça Yeon Koung Kim, Katarzyna Skorupa, Polen Uslupehlivan, Dicle Nur Babat, Lucia Bosetti, Eda Erdem Dündar ilk altısı ve libero Merve Dalbeler ile başladı.

Karşılaşmanın ilk setinde Lucia Bosetti’nin etkili servisleri dikkat çekti. Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede Bosetti’nin plasesi ve smacıyla 6-5 öne geçen Fenerbahçemiz, yine Bosetti’nin servisiyle ilk teknik molaya 8-6 önde gitti. Moladan Polen’in sayısıyla dönen Sarı Melekler, rakibin sayılarına engel olamayınca 11-11’de eşitlik sağlandı. Eda’nın sayısıyla tekrar öne geçen Takımımız, rakibin 4-0’lık serisine engel olamayınca ikinci teknik molaya 13-16 geride gitti. Moladan Dicle’nin blok sayısıyla dönen Fenerbahçemiz, rakibin sayısına Polen’le karşılık verdi ve farkı tekrar 2’ye indirdi. Bosetti’nin etkili servisiyle skoru 16-17’ye getiren ekibimiz, yine Bosetti’nin etkili servisi sonucu Polen’in sayısıyla skoru eşitledi: 17-17. Bosetti’nin servisleriyle rakibin dengesini bozan Sarı Melekler Kim’le farkı 2 sayıya çıkardı ve konuk ekibe mola aldırdı. Mola sonrası 19-19’da eşitlenen mücadelenin son bölümünde ise uzun ralliler dikkat çekti. Kim’in sayıları ve Skorupa’nın bloğuyla farkı 3 sayıya çıkararak skoru 24-21’e getiren Sarı Melekler, rakibin hücumlarını engelleyemeyince skor 24-24’te eşitlendi. Karşılıklı sayılarla devam eden mücadelenin ilk seti 27-29 konuk ekip lehine tamamlandı.

Taraftarımızın da desteğini arkasına alan Sarı Melekler ikinci sette etkili bir oyun sergiledi. Kim’in sayılarıyla başlayan ikinci sette Polen’in sayısı skoru 3-0’a getirdi. Karşılıklı kaçan servislerle skorun 5-2’ye taşındığı karşılaşmada blok sayısı elde eden Sarı Melekler farkı 4 sayıya çıkardı. İlk teknik molası 8-2 Fenerbahçe Grundig’in üstünlüğüyle geçilen mücadelede karşılıklı sayılar skoru 9-6’ya getirdi. 12-12’de eşitlenen maçta karşılıklı sayılar sonucu Eczacıbaşı VitrA 13-14 öne geçti. İkinci teknik 13-16 rakibin üstünlüğüyle geçilen zorlu mücadelede Eda’nın sayıları farkı 1 sayıya indirdi. 17-17’de beraberliğin yakalandığı karşılaşmada Mihajlović’in sayısı skoru 18-17’ye taşıdı. 22-22’de tekrar eşitliği sağlandığı mücadelede Kim’in sayısı Fenerbahçemizi 23-22 öne geçirdi.  Skor üstünlüğünü elinden bırakmayan Fenerbahçemiz seti 25-23 kazandı ve maç skorunu 1-1’e getirdi.

Sarı Melekler ikinci setteki iyi oyununu üçüncü sete de taşıdı. Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette ilk teknik mola konuk ekibin 6-8 üstünlüğüyle geçildi. Mola sonrası Dicle’yle farkı 1 sayıya indiren Marcello Abbondanza’nın öğrencileri Eda’nın blok sayısıyla 8-8’de eşitliği yakaladı. Teknik mola sonrası yakaladığı 4-0’lık seriyle rakibine mola aldıran Sarı Melekler, rakibin molasından da Dicle’nin sayısıyla döndü ve skoru 11-8’e taşıdı. Etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Grundig setin ikinci teknik molasına 16-12 önde girdi. Mola sonrası etkili oyununu sürdüren Fenerbahçemiz, rakibin sayılarına Kim ve Polen’in sayıları ve Eda’nın bloklarıyla karşılık vererek seti 25-19 kazandı (2-1).

Dördüncü sete taraftarın da desteğini arkasına alarak iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Grundig, Kim’in sayılarıyla 2-0 öne geçti. Skor farkını 5 sayıya kadar çıkaran Sarı Melekler ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Kim’in etkili oyunuyla ikinci teknik molayı 18-10 önde geçen Fenerbahçemiz, iyi oyununu setin sonuna kadar sürdürdü ve set 25-18, maçı da 3-1 kazandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.