1907 ÜNİFEB

FENERBAHÇE TARAFTAR GRUPLARI ORTAK BİLDİRİSİ

FENERBAHÇE TARAFTAR GRUPLARI ORTAK BİLDİRİSİ BARAJ KURULUYORSA, OMUZ OMUZA DA YAPILIR!

Tüm dünyada yaklaşık 5 milyon kişiye bulaşan ve yaklaşık 300.000 kişinin hayatının kaybettiği COVİD 19 salgının olduğu bugünlerde, Başarı giden her yol mübahtır zihniyetini ile seni sevmeyen ölsün sloganını kendilerine yol haritası olarak belirlemiş kesimlerin, şampiyon olmak için insan olmayı unutabilecek kadar akıl tutulması yaşayabileceğini bugün olduğu gibi Fenerbahçe taraftarı olarak 12 Mayıs 2011 ve 4 Nisan 2015 de bizzat yaşadık. Türk Futbolu bunların unutturmaya ya da üstünü kapamaya çalışsa da Fenerbahçe taraftarı olarak bunları hiç unutmadık ve unutmayacağız… Aksine her zaman hatırlatacağız… Unutmasınlar ki, 12 Mayıs’ta yapılan zulme destek çıkanlar esasında kendi tarihlerine kursun sıkanlardır.
Şimdi ise Türk Futbolunun adeta kimyasıyla oynamak isteyen kime hizmet ettiği belli olmayan bir TFF tarafından siyaset ve maddi kazanç uğruna ayaklar altına alınmaktadır. Unutmayın ki, Türk Futbolu siyasetinizden de maddi gelir kazancınızdan da üstündür.
Türkiye Basketbol Ligleri ve hatta sporcu temasının en az olduğu Türkiye Voleybol Ligleri bile sona erdirilmişken ve tüm kulüpler bu konuda federasyonlara destek vermişken, bazı kesimlerin şark kurnazı zihniyeti ile sırf futbol ligi devam etsin diye basketbol ve voleybol ligleri ile alınan bu karara karşı çıkması ise her zaman karşı karşıya kaldığımız bir algı oyunundan ibarettir.
Söz konusu algı oyunu, derbi mücadelesini seyircili oynatmaya yeltenen, ama seyircisiz oynanması kararı gelince sonra fikir değiştirip liglere ara verilsin diyen arada kalınca ise belalar okuyan zihniyetin ürünüdür. Belalar havada uçunca ligler iptal edilsin, ama işimize geldi mi liglere devam edilsin diyen zihniyet şayet liglere devam edilirse maçların seyircili ve seyircisiz oynanması hususunda da türlü maskaralıklar pesinde koşacaktır.
Ayrıca, ligimizdeki birçok kulubün oyuncusuna, teknik kadrosuna ve çalışanlarına hala Covid-19 teşhisi konulurken, TFF tarafından yayınlanan yol haritasının ise böyle bir durumda söz konusu takımlara karantinanın nasıl uygulanacağı ve maçların nasıl oynanacağı gibi sorulara cevap vermeyen hayal ürünü bir açıklama olduğu aşikardır. Bu sebeple, Sayın Sağlık bakanının “Bu onların kendi kararıdır. Biz sorumluluk almıyoruz.” dediği noktada TFF’na açık ve net bir şekilde soruyoruz; Siz kimden talimat alıyorsunuz ve kimlere hizmet ediyorsunuz?
Özetle, Covid-19 salgını sebebiyle Fenerbahçe Taraftarları olarak öncelikle önemli olanın sadece insan sağlığı olduğunu vurgulayarak, Türkiye Futbolundaki tüm paydaşların tekrarla ve ısrarla futbolumuz içinde var olan hastalıklı zihniyete karşı çıkması ve ilgili kurumların ise esasen bu zihniyeti karantina altına alarak tedavi uygulanmasını bekliyoruz. Liglerin devamı ile ilgili olarak TFF tarafından alınan ve bazı kendini bilmez kesimlerce desteklenen bu hastalıklı karara, Sayın Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulunun Değerli Üyeleri tarafından onay verilmeyeceğini umut ediyoruz.
Ancak, bu hatadan dönülmez ise 12 Haziran 2020’de kaldığı yerden başlatmak istenilen Cemil Usta Sezonunda “Hepimiz Ölelim Fenerbahçe Yaşasın” sözünün ciddiyetini anlamanız için tavrımız, futbolcuların baraj kurmasında sorun yoksa, bizlerin de omuz omuza olmasında sorun yoktur şeklinde olacaktır. Bu sebeple, “Açın stat kapılarını biz de geliyoruz.” Unutulmasın ki, stat kapıları açılmasa bile bizler de kaldırımdaki yerimizi alacağız.
Son olarak, Tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgınında başta Sağlık Bakanlığımız ve tüm ilgili kurumların eşsiz mücadelesini ve kahraman sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bugüne dek hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

#KaldırımTribünüGeliyor

#BuHizmetKime

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.