1907 ÜNİFEB

Fenerbahçemiz Finalde

Spor Toto Basketbol Ligi Play-Off Yarı Final dördüncü maçında Galatasaray Odebank’ı ikinci yarıdaki etkili oyunu ile 75-82 yenen Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, seride 3-1 öne geçti ve adını finale yazdırdı. Takımımız finalde ise Anadolu Efes ile karşılaşacak. 7 maç üzerinden oynanacak final serisinde 4 maç kazanan takım şampiyon olacak.

A. Muhammed 18 sayıyla maçın skoreri olurken, Melih Mahmutoğlu 16, Ekpe Udoh 12 ve Jan Vesely 11 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan oyuncularımız oldu.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, Tahir Sarıoğlu ve İsfendiyar Zülfikari de izledi.

Ev sahibi takımın cezası nedeniyle seyircisiz oynanan maça Takımımız;  Ali Muhammed, Sloukas, Datome, Kalinic ve Udoh beşiyle başladı. İki takımda ilk basketlerini uzunlarıyla çember altından buldu. (2-2)  Lasme’nin basketine Datome’nin üçlüğüyle yanıt veren Obradovic’in öğrencileri, 6-0’lık seriyi de Ali Muhammed’in üçlüğüyle sonlandırdı.(13-10) Ev sahibi takım bu bölümde Lasme ve Charles Davis ile potamızda etkili olurken, Melih’in üçlüğü ilk çeyreğin sonucunu belirledi. (23-15)

İkinci çeyreğin ilk dakikalarında kaptan Melih’in elinden 5 sayı bulan Obradovic’in öğrencileri, Kostas Sloukas’ın basket faulden kaydettiği 3 sayı ile de farkı 2 sayıya indirdi. (25-23) Bu bölümde uzunlarıyla basketler bulan Takımımız, skoru da 32-30’a getirdi. (03:41) Mc Collum’un basketi sonrası skor 36-32’ye geldi ve Obradovic, ikinci molasını aldı. (01:44) Dış atışlardan art arda basketler bulan sarı kırmızılı ekip karşısında hücumlardan boş dönen Ekibimiz, soyunma odasına 44-34 geride gitti.

Üçüncü çeyreğin ilk bölümünde Datome ve A. Muhammed ile 5 sayı bulan Takımımız, Udoh’un smacı, Melih’in üçlüğü ile de skoru 48-44’e getirdi. A. Muhammed’in üçlüğü de Ergin Ataman’a mola aldırdı ve fark 1 sayıya indi. (05:19) Moladan Charles Davis’in üçlüğüne dönen Galatasaray Odeabank karşısında Kalinic ile 5 sayı bulan Fenerbahçemiz, 51-52 öne geçti. (03:07) Bu bölümde skor üstünlüğünü rakibine kaptıran Obradovic’in öğrencileri, çeyreği 61-58 geride tamamladı.

Melih Mahmutoğlu’nun liderliğinde skor üstünlüğünü ele geçiren Fenerbahçemiz, Vesely ve Sloukas ile farkı 6 sayıya çıkardı. (63-69) Vesely’nin smacı skoru 63-71’e getirirken,  Udoh ile aradaki farkı koruyan Takımımız, Vesely ile skoru 65-75’e getirdi. (03:15) Çeyreğin sonunda skor üstünlüğünü sürdüren Obradovic’in öğrencileri maçtan 75-82 galip ayrıldı ve finale yükseldi.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.