1907 ÜNİFEB

Galatasaray 0-3 Fenerbahçe Grundig

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız,  Bayanlar Voleybol Ligi 11. hafta maçında Galatasaray ile karşılaştı. Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan maçı 3-0 kazanan Sarı Melekler, 10. galibiyete imza attı. Bu sonuçla puanını 31’e çıkaran Takımımız, ligde ilk yarıyı 31 puanla ikinci sırada tamamladı.

Fenerbahçemiz setlerde 2-0, üçüncü sette de 8-7 öndeyken yaşanan küfürlü tezahürat sebebiyle maça yaklaşık bir saat ara verildi.

Maçı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay ile Cenk Başak da izledi. Takımımız karşılaşmaya Polen Uslupehlivan, Dicle Nur Babat, Yeon Koung Kim, Katarzyna Skorupa, Lucia Bosetti, Eda Erdem Dündar ve libero Gizem altılısıyla başladı.

Karşılıklarla sayılarla geçilen bölümde ilk teknik molaya 8-7 geride giden Sarı Melekler, moladan 3-0’lık seri ile döndü ve 11-8 öne geçti.  Polen Uslupehlivan ve Lucia Bosetti ile etkili olan Takımımız, ikinci teknik molaya 16-12 üstün gitti. Rakibinin aradaki sayı farkını kapatmasına Eda ve Kim’in sayılarıyla izin vermeyen Takımımız ilk seti 25-22 kazandı.

İkinci sette skor 5-3 alehimize iken Lucia Bosetti, bir pozisyonda sakatlık yaşadı ve kenara geldi. İlk teknik molaya 8-4 geride giden Takımımız, Brankica Mihajlović ile etkili olsa da ikinci teknik molaya 16-12  geride gitti. Moladan iyi dönen; Eda, Kim ve  Mihajlović ile skoru 18-17’ye getiren ekibimiz, Kim’in sayısıyla 20-20’de eşitliği yakaladı. G. Koreli yıldızımızdan bir de blok geldi ve skor 20-21 lehimize geldi. Eda’nın bloğuyla skoru 21-23’e çeken Fenerbahçemiz, seti 25-23 önde tamamladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Fenerbahçemiz ilk teknik molaya 8-7 üstün gitti. Bu bölümde yaşanan tribün olayları (küfürlü tezahürat) sebebiyle hakemler ve oyuncular soyunma odalarına gitti. Yaklaşık bir saat aranın ardından maç kaldığı yerden devam etti. Aranın ardından iyi oynuna devam eden ikinci teknik molaya 16-14 önde giden Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, seti 25-19, maçı da 3-0 kazandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.