1907 ÜNİFEB

1907 ÜNİFEB Görmezden Gelme Projesi

Birkaç ay önce oynanan Fenerbahçe- Trabzonspor basketbol maçı ile ilk adımı atılan, görme engelli vatandaşlarımızın da maç atmosferini yaşamalarını sağlamak için gerçekleştirilen “Görmezden Gelme” projesi kapsamında bir diğer adımı Fenerbahçe’nin Demir İnşaat Büyükçekmece ile oynadığı karşılaşmada attık.

1907 ÜNİFEB olarak 13 Mart 2016 tarihinde oynanan Fenerbahçe-Demir İnşaat Büyükçekmece basketbol maçında görme engelliler için anlık maç anlatımına yönelik kurduğumuz infoport ses sistemiyle, 8 görme engelli arkadaşımıza salon atmosferi içerisinde canlı olarak karşılaşmanın aktarımını gerçekleştirdik. Spor aşkının engel tanımadığını göstermeyi amaçlayan ve ilk kez Ülker Sports Arena’da hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile birlikte görme engelli kardeşlerimizin de maç heyecanını birebir olarak yaşamalarını sağladık.

Önümüzdeki süreçte kalıcı hale getirmeyi hedeflediğimiz bu sistemi tüm branşlarda uygulayarak engellerin kaldırılmasını istiyor; görme engelli kardeşlerimizin her branşta takımlarına stat ve salonlarda destek olmalarına imkan sağlamayı umuyoruz.

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

İLGİLİ YAZILAR