1907 ÜNİFEB
GÖRMEZDEN GELME

GÖRMEZDEN GELME

Görmezden Gelme” projesi görme engelli sporseverlere Fenerbahçemizin futbol ve basketbol maçlarını anlık sesli betimleme ile aktararak onları da bu heyecanı yaşamaya ortak ettiğimiz sosyal sorumluluk projemizdir. İlk olarak 1907 ÜNİFEB Kadir Has Üniversitesi örgütlenmemiz tarafından 20 Aralık 2015 günü oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor Medical Park mücadelesinde gerçekleştirilen bu projemizi Ülker Sports Arena’da ve Şükrü Saracoğlu Stadı’nda ise düzenli olarak devam ettirmekteyiz. Aynı zamanda EuroBasket 2017’de oynanan İspanya-Slovenya karşılaşmasında ve Türkiye A Milli Takımımızın İzlanda ile oynadığı karşılaşmada da gerçekleştirdik. Ayrıca Görmezden Gelme projemiz Erasmus+ kapsamında Avrupa Birliği Projesi olarak kabul edildi.

 

 

 

Projemiz kapsamında, Türk Hava Yolları sponsorluğu ile, WiZink Center‘da oynanan Real Madrid – Fenerbahçe Turkish Airlines EuroLeague karşılaşmasında görme engelli sporseverlere bir deplasman karşılaşmasını anlatma şansını elde ettik.

 

 

Projemizi İstanbul’da gerçekleştirilen Turkish Airlines EuroLeague Final Four final karşılaşmasında gerçekleştirdik.

 

 

2016 yılının Aralık ayında projemiz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Toplumsal Farkındalık Ödülü‘ne layık görüldü.

 

 

Football Supporters Europe (Avrupa Taraftarlar Birliği) Yaz Çalışmaları kapsamında Avrupalı ve Türk futbolseverlere projemizi tanıttık.

 

 

 

2017 yılının Ağustos ayında oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor karşılaşmasında gerçekleştirdiğimiz projemizin kısa videosu.

 

Projemizi Gönül Gözü adlı programda anlattık.

 

 

24 TV Editörden programında Görmezden Gelme’yi anlattık.

 

 

CNN Türk Ana Haber‘de Görmezden Gelme haberimiz yer aldı.

 

Görmezden Gelme Projemizin AB Erasmus+ kapsamında yayınlanan kısa tanıtım videomuz:

 

 

4-10 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz AB Erasmus+ destekli Görmezden Gelme Çalıştayı kapsamında Fenerbahçe Doğuş – Tofaş BSL Play-Off Final karşılaşması ikinci karşılaşması devre arasında Ülker Arena’da projemiz anons edildi ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kemal Danabaş, Metin Şen, Simla Türker Bayazıt, Burak Kızılhan, Belgin Aral ve 1907 Fenerbahçe Derneği Genel Sekreteri Rıfat Perahya, projenin yapıldığı tribünü ziyaret etti.

 

 

 

 

GÖRMEZDEN GELME PROJEMİZDEN FOTOĞRAFLAR

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.