1907 ÜNİFEB

Hepimiz Ölelim Fenerbahçe Yaşasın

Hayat, futbola fena halde benzer. Futbol şahsi beceri gerektirir, değişmez oda ayrı konu! Ama aynı zamanda da topla oynanan yani insanların bir takım halinde oynadığı bir oyundur. Hayatta böyle değil mi ? İstediğin kadar yetenekli ol, iyi bir takımın yoksa hava gazı, mantarlarsın! (Dar Alanda Kısa Paslaşmalar Filmi)

Sizcede öyle değil mi? Hayat futbola fena halde benziyor. Bugün sadece bir oyun olarak küçüklüğümüzden beri hayatımızın önemli parçası olmuş futbol şimdi ne halde? 22 kişinin 90 dk boyunca bir top peşinde koştuğu futbol şimdi ne halde? Tutkulu bir şekilde tribünlerde ve hayatının her anından onunla beraber yaşayan tarafların izlediği futbol ne halde? Bazen sevinçli bazen kederli tribünlerin futbolu şimdi ne halde? Soruyorum Türkiye’de futbol şimdi ne halde?

‘’Ama aynı zamanda da topla oynanan yani insanların bir takım halinde oynadığı bir oyundur’’. Dediğimiz futbol fanatiziminde üst seviyelerine kadar çıkmış durumda ve futbol terörlüğüne kadar sıçramıştır. Bugün Fenerbahçe üzerinde yaşanan bu kaos ortamından bile fayda çıkarmak isteyenler bazı kesimleri şirin göstermek için yapılan haince saldırıyı bile üstünü kapatmak için ortamı biraz daha küçük bir olay gibi göstermeye çalışıyor. Ama artık yeter!

3 Temmuz 2011 , 12 Mayıs 2012 ve 4 Nisan 2015…

Artık hiç bir şekilde taviz verilmeyecek noktaya geldik. Kurulan bu ittifaklar 3 Temmuz 2011 Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanına ve Yöneticilerine, 12 Mayıs 2012 sadece takımını desteklemeye gelmiş taraftara ve son olarakta Fenerbahçe’ye alelen Fenerbahçe’mize bir saldırı gerçekleştirdi. Hani derler düşmanının bile iyisi olsun. Rahmetli Efsanemiz Selçuk Yula’nın da dediği gibi; ‘’Fenerbahçe’li olmayan hiç kimse bizim iyiliğimizi istemez. Yıldızlar yalnız yaşarlar’’.

Fenerbahçe’mizi bizden koparmak isteyenler şunu bilsinler ki Fenerbahçe uğruna canlar verecek milyonlarca çubuklu her zaman dimdik ayakta olacaktır ve biz olduğumuz sürecede Fenerbahçe Yıkılmaz!

Hepimiz ölelim Fenerbahçe yaşasın…

Mehmet Haluk Çam
1907 ÜNİFEB Karabük Üniversitesi

 

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.