1907 ÜNİFEB

İki Kupa Tek Şampiyon

Sezon başında sponsor bulunmaması sebebiyle hem erkek hem de bayan takımlarımız rakiplerine göre düşük bütçeli takımlar kurdu. Matematiksel olarak şampiyon olması zordu iki takımımızın da. Sezon içinde de gidişat pek iyi değildi. Bayan takımımız ilk yarıyı 4. erkek takımımızda 3. sırada tamamladı.

11 Ocak Çarşamba günü ligin zorlu ekiplerinden İnegöl Belediyesiyle karşılaşan Fenerbahçe bu mücadeleyi 3-1 kazandı ve finale yükseldi. Hemen ertesi günü de takımında dünyanın en iyi oyuncuları bulunan ve mutlak favori gösterilen Halkbank’a şans tanımadı. Maçı 3-1 kazanarak kupaya ulaştı. Maçtan sonra oyuncuların verdiği röportajlarda hepsinin söylediği tek bir şey vardı. Hepsi yüreğini göstererek ‘biz buramızla oynadık’ dedi. O gün orada o takım çubuklu ruhuyla sahaya çıktı ve milyon dolarlık takımı sahadan sildi. Zaten bunu yapsa yapsa Fenerbahçe yapardı. MVP ise alt yapımızdan yetişen genç oyuncumuz Metin TOY oldu. Fenerbahçe erkek voleybol takımımızı tebrik eder ve sezonu 3 kupayla bitirmesini dilerim.
16 Ocak Pazartesi günü Fenerbahçe bayan voleybol takımımız son dünya kulüpler şampiyonu Eczacıbaşı Vitra’yı 3-1 yenerek kupanın dışına itti. Müthiş bir mücadele ortaya koyan Fenerbahçe çok fazla hata yapmasına rağmen maçı etkili servislerle kazanmasını bildi. Maçın oyuncusu kaptanımız Eda Erdem Dündar seçildi. Ve yine ertesi gün favori Vakıfbank’tı. Maça Fenerbahçe iyi başladı fakat ikinci teknik moladan sonra Vakıfbank üstünlüğü ele aldı. 22-19’dan gelen Fenerbahçe seti Natalia’nın servis serisiyle 22-25 kazandı. 2. sete de çok iyi başlayan Fenerbahçe oyundan hiç kopmadı ve Vakıfbank’ı sahadan sildi. Hem mental hem de fiziksel olarak Vakıfbank’tan kat kat üstündü. Maçı da 3-0 kazanan Fenerbahçemiz kupayı müzemize götürdü. Maçın oyuncusu Diclenur Babat, MVP ise kaptanımız Eda ERDEM DÜNDAR oldu.
Favori gösterilen takımlara karşı gösterilen mücadele ayakta alkışlanmakla yetmezdi. İki takımımız da parayla değil yürekle maç kazanıldığını tekrar tekrar gösterdi. Bundan sonraki kulvarlarda da dileriz ki kupalar camiamıza gelir.

HALKIN TAKIMIDIR FENERBAHÇE!

Şeyma Şahin – 1907 ÜNİFEB Sakarya Üniversitesi

 

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.