1907 ÜNİFEB

KAMUOYUNA DUYURULUR

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın, Mersin İdmanyurdu maçının ertesi gününde, Şükrü Saraçoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde yapmış olduğu basın toplantısını üzüntüyle takip etmiş bulunmaktayız. 2001 yılında Türkiye’nin ve Fenerbahçe’nin aydınlık geleceği olma hedefiyle yola çıkmış olan birliğimize yöneltilen asılsız iddialar, tarafımızca kabul edilmemektedir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; ÜNİFEB 2000-2001 futbol sezonunda temelleri atılan ve 2001 yılı içerisinde çeşitli üniversitelerdeki Fenerbahçeli öğrencilerin bir araya gelmesiyle kurulan bağımsız bir sivil toplum örgütüdür. Kuruluş aşamasını takip eden süreçte 1907 Fenerbahçe Derneği ile ortak vizyon doğrultusunda hareket edilmeye başlanmış ve çeşitli projelerde işbirliği oluşturulmuştur. Ortak paydamız; Fenerbahçe sevgimiz ve Atatürk ilke ve inkılaplarına olan bağlılığımızdır. 1907 ÜNİFEB ve 1907 Fenerbahçe Derneği arasındaki ilişkiyi oldukça iyi bilen ve 1907 Fenerbahçe Derneği kurucularından olan Sayın Başkanın bu ilişkiyi olduğundan farklı şekilde aksettirmesi bizleri hayrete düşürmüştür.

Sayın Başkanın, tek çıkarının Fenerbahçe menfaatleri olduğu tüm camia tarafından bilinen birliğimize yönelik söylemleri esnasında sarf ettiği “Bazıları okur yazar ama rantın nasıl kazanılacağını iyi biliyorlar.” cümlesini tüm kamuoyu gibi bizim de büyük bir şaşkınlıkla karşıladığımızı belirtmek isteriz.

Yine Sayın Başkanın kombine sözü karşılığında hareket ettiğimiz ve bilet verilip, otobüs tutulup organize edildiğimiz yönündeki iddiaları tarafımıza yöneltmesinin, yanlış yönlendirilmesinden kaynaklandığını umut etmekteyiz; zira bu konudaki tavrımızı en iyi bilen, kurulduğumuz günden bugüne kadar görev yapmış Fenerbahçe Yönetim Kurullarıdır.

Tamamı üniversite öğrencilerinden oluşan ve çubuklunun mücadele ettiği her yerde var olmak gayesiyle, harçlıklarından kısarak armayı kovalayan birliğimizin isminin geçtiği konuşma esnasında, otellerde pazarlık yapılarak bilet alındığına dair emniyete verileceği söylenen belgelerin de bir an önce verilmesini ve konunun aydınlığa kavuşarak havada kalmamasını temenni etmekteyiz. Büyük bir gururla söylüyoruz ki 1907 ÜNİFEB’in bu konuda geçmişi temiz, alnı ak, başı diktir.

Sayın Başkanın açıklamasında birliğimiz hakkında, Ülker Sports Arena’da 50 kişi olduğumuz ve sesimizin çıkmadığı yönündeki söylemleri üzerine hatırlatmak isteriz ki; özellikle geçtiğimiz yıl temelleri atılan salon atmosferindeki en büyük pay sahiplerinden biri de hiç kuşkusuz 1907 ÜNİFEB’dir. Geçen yıldan bu yana sürdürülen bu desteğin bir diğer tezahürü de ironik bir şekilde, Sayın Başkanın basın toplantısının hemen ardından FB TV’de tekrarı yayınlanan Kadınlar Euroleague Final Four Üçüncülük maçındadır. Biz Fenerbahçe armasının mücadele ettiği her platformda sesimiz gür şekilde takımımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Fenerbahçe – Mersin İdmanyurdu karşılaşmasında tribünde gerçekleşen protestolar ile ilgili birliğimizin duruşu açık ve nettir. Bizler fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür üniversiteli bireylerden oluşan bir topluluğuz. Anayasal bir hak olan protesto konusunda da grup olarak bir yönlendirmemiz/yönlendirilmemiz olmamakla beraber, kişilerin düşüncelerini dile getirmelerine saygı çerçevesinde kaldığı müddetçe müdahale etmemeyi uygun bulmaktayız. İtham edildiği üzere organize bir çalışmayla gerçekleşen bir tepki söz konusu değildir. Bizler Fenerbahçeliliği sorgulanamayacak bireyler olarak futbol takımımızın şampiyonluk yolunda sonuna kadar destekçisiyiz ve olası şampiyonlukta en çok sevinenlerden olacağız.

Fenerbahçe’ye yarar sağlayan her projede verdiğimiz destek kimsenin inkar edemeyeceği bir gerçektir, bu projeleri tek tek saymaya gerek dahi duymuyoruz. Ek olarak, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ihtiyaç duyduğu her organizasyonda, 1907 ÜNİFEB üyeleri gönüllü olarak görev almıştır ve ihtiyaç olduğu takdirde görev almaya devam edecektir. Dünkü basın toplantısında söz konusu olan “Hedef 1 Milyon Üye” projesine gelecek olursak; kısıtlı öğrenci bütçelerimizle Fenerbahçe’ye her alanda katkı sağlamaya çalışırken, elimizden geldiğince bu proje kapsamında üye olmaya da çalıştık. Bunun yanında, verdiğimiz katkının küçük bir örneği olarak, Fenerbahçe resmi internet sitesinden paylaşılan haberi de ekliyoruz. (http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=42022)

Biz, bize kimsenin bahşetmediği ve kimsenin de bizden alamayacağı “Türkiye’nin ve Fenerbahçe’nin Aydınlık Geleceği” olma misyonunu gururla sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

 

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.