1907 ÜNİFEB

Kamuoyuna Duyurulur

Spor Toto Süper Lig’de 2011-2012 sezonu Fenerbahçemiz için dün itibariyle başlamış oldu. Orduspor mücadelesi, Fenerbahçe taraftarının takımının ligde yer almasını istememesine rağmen, şartlar gereği olmamız gereken ligde rakiplere en iyi cevabı verme arzusu sonucu stad çevresinde toplanmasıyla unutulmaz bir maç olarak tarihe kazınmıştır. Saha içinde de eksiklerine rağmen kazanan, maç boyu mücadelesinden vazgeçmeyen futbolcularımız bizi fazlasıyla memnun etmiştir.

Maçın ardından ise aylar sonra futbol hakkında bir şeyler dinlemek, izlemek üzere ekran başına oturan Fenerbahçe taraftarı büyük bir hayal kırıklığına uğratılmıştır. Başkanvekilimiz Sn. Nihat Özdemir’in açıklamaları bizleri son derece üzmüştür. Son haftalarda taraftarıyla son yıllarda hiç görülmemiş bir şekilde bütünleşen, taraftarının sesi olan, milyonların çığlıklarına kayıtsız kalmayan Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nda vekaleten başkanlık görevini yürüten Nihat Özdemir’in açıklamaları bulunduğu makama yakışmamıştır.

Yaşadığımız zorlu süreçte, oynanan oyunlarda baş aktörlerden birisi Fenerbahçe taraftarlarına göre hiç şüphe götürmeyecek şekilde yayıncı kuruluştur. Şampiyonlar Ligi’nden men edilmemizin ardından haklı şekilde talep ettiğimiz ligden düşmenin reddedilmesinde yayıncı kuruluşun payı çok büyüktür. Başta yayıncı kuruluş olmak üzere Türk futbol ailesindeki tüm fırsatçı fertler Fenerbahçe isminden ve markasından yararlanmak arzusuyla çelişkilerden uzak bir karar alınmasının önünde durmuş ve hem Fenerbahçe’nin hem de Türk futbolunun geleceğini belirsizliğe atmışlardır.

Durum böyleyken Fenerbahçe’nin Başkanlık makamını vekaleten de olsa dolduran bir kişinin “Lig Tv alın.” şeklindeki söyleminin içinde bulunduğumuz durumun hassasiyetiyle bağdaşmayacağını düşünmekteyiz. Fenerbahçe taraftarının kulübüne katkısı dünyada hiçbir kulübe nasip olmayacak seviyededir ve bu katkının sağladığı ana yolların arasında Lig Tv aboneliği kesinlikle ve kesinlikle bulunmamaktadır. Lig Tv’nin üye kaybetmesinin Fenerbahçe’ye verebileceği zarar fazlasıyla telafi edilecektir. Fenerbahçe’nin zarar etmesini, kayıplara uğramasını, güç kaybetmesini isteyenlerin zarar etmesi ise bizleri hiç mi hiç ilgilendirmemektedir.

Sn. Nihat Özdemir açıklamalarına mantıklı gerekçeler sunabilir, kendi açısından haklı yanlara sahip olduğunu bizlere gösterebilir. Ancak bu noktada Sn Başkanvekilimiz’e dünyadaki mevkidaşlarına şöyle bir bakmasını öneririz. Bayern Münih, Barcelona, Real Madrid, Chelsea gibi büyük kulüplerin, çok büyük ağırlığa sahip başkanlık makamını dolduran isimlerin bu tür açıklamalar yaptığına rastlarsa bizleri ikna edebileceğini kendisine hatırlatırız.

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.