1907 ÜNİFEB

Nadezhda 64-66 Fenerbahçe

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu 8. hafta maçında Rusya’nın Nadezhda takımına konuk oldu. Potanın Kraliçeleri, Orenburzhje Sport Hall’da oynanan mücadeleden 66-64 galip ayrıldı. Takımımız böylece 8.maçında 6.galibiyetini almış oldu.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleye; Kelsey Plum, Ana Dabovic, Anastasiya Verameyenka, Aerial Powers ve Kia Vaughn beşiyle başladı. Karşılaşmanın ilk hücumundan eli boş dönen Fenerbahçemiz karşısında ev sahibi takım Emma Cannon ile maçtaki ilk basketi bulan taraf oldu(2-0). İlk 5 dakikalık bölümde Kia Vaughn ve Aerial Powers’ın basketleriyle etkili olan takımımız, bu bölümü 9-11’lik üstünlükle geçti. Çeyrekte son 3 dakikanın içine ev sahibi takım Emma Cannon ve Brionna Jones’un basketleriyle 16-11 önde girerken, takımımız çeyreği 20-13 geride tamamladı.

Nadezhda ikinci çeyreğe Brionna Jones’un turnikesiyle başlarken Fenerbahçemizin bu periyottaki ilk basketi serbest atış çizgisine gelen Ayşe Cora’dan geldi(22-15). Devamında Birsel Vardarlı Demirmen, Ayşe Cora ve Tilbe Şenyürek’le 8-0’lık bir seri yakalayan Potanın Kraliçeleri, ilk 5 dakikalık bölümü 24-25 önde geçti. Çeyreğin devamında Rusya temsilcisi Emma ve Ekaterina ile skor üretirken, Fenerbahçemiz rakibine Birsel Vardarlı Demirmen ve Pelin Derya Bilgiç ikilisiyle cevap verdi. Soyunma odasına 33-33 eşitlikle gidildi.

Mücadelenin üçüncü periyotuna Birsel Vardarlı Demirmen’in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu isabetli şutla başlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, ilk 5 dakikalık bölümü 36-38 önde tamamladı. Çeyreğin devamında da Ayşe Cora, Kia Vaughn ve Aerial Powers’la skor üreten takımımız bitime 1 dakika 40 saniye kala farkı 11 sayıya çıkardı(40-51).  Ev sahibi takım Mariia ve Emma’nın basketleriyle maça ortak olmaya çalışsa da final periyotuna 45-53’lük skorla önde giren taraf Potanın Kraliçeleri oldu.

Final periyotuna iyi başlayan taraf ev sahibi Nadezhda oldu. Emma Cannon, Anastasiya Shilova, Mariia Cherepanova ve Brionna Jones ile seri yakalayan ev sahibi ilk 4:30’luk bölümü 58-56 önde geçti. Bu skor karşısında takımımızda devreye giren isimler; Kelsey Plum, Anastasiya Verameyenka ve Tilbe Şenyürek oldu.  Bu isimleri durdurmakta zorluk çeken Rus temsilcisi bitime 3 dakika kala 61-63 geriye düştü. Üstünlüğünü çeyreğin sonuna kadar taşıyan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleden 66-64 galip ayrıldı.

Kaynak: www.fenerbahce.org

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.