1907 ÜNİFEB

Proje Fabrikası 1907 ÜNİFEB

Dün hepimiz için özel bir gündü. 2001’de öğrenci birliği olarak kurulan 1907 ÜNİFEB’in dernek statüsüne kavuşmasının üzerinden altı yıl, ilk 1907 ÜNİFEB üyesinin Mustafa Kemal’in ordusunda askerlik hizmetine başlamasının üzerinden 30 askerlik dönemi geçti. Diğer bir deyişle derneğimizin ilk üyeleri, askerliklerini tamamladı, işe yerleşti, iş kurdu, evlendi ve tam anlamıyla hayatın içine girdi. Önce 1907 ÜNİFEB’i, mezun olduktan sonra da kendi hayat düzenlerini kuran mezunlarımız, şimdi kaldıkları yerden devam etmek üzere tekrar bir araya geliyorlar. Amacımız, en başında olduğu gibi, okul sıralarında başlayan ve ömür boyu süreceğine şimdiden şahit olduğumuz dostluğumuz ile Fenerbahçemiz’in aydınlık geleceği olmaktır.

Hafızalarımızda bir zaman yolculuğuna çıkarsak, 1907 ÜNİFEB geride kalan altı yılda (birlik olarak 8 yılda), “Fenerbahçemiz’e ve içinde bulunduğu topluma artı değerler üretmek” misyonuna tam anlamıyla bağlı kaldığını söyleyebiliriz. 1907 ÜNİFEB’in, Fenerbahçemiz’e branş ayrımı gözetmeden tribünlerde verdiği destek ve emek, gelenekselleşen ve her yıl tüm Türkiye’deki üyelerin katılımıyla tekrarlanan en özeli de 10 Kasımlar’da Anıtkabir’de gerçekleşen organizasyonlar, her ilde gerçekleşen sosyal sorumluluk projeleri, 1907 ÜNİFEB üyesinin içinde bulunduğu oluşumla gurur duymasını sağladı. Yapılan bu etklinliklerle birlikte, geleceği planlayabilmek adına yapılan konsey toplantıları, paneller, komite çalışmaları, 1907 ÜNİFEB’in kendisini yaşatma ve sürekliliğini sağlamak için temellerini iyice sağlamlaştırdı. Şimdiye kadar olan sürece bir inşaat olarak bakarsak, artık tamamlanan bu binada yaşama zamanı geldi.

Bundan sonra 1907 ÜNİFEB, varlığını daha rahat sürdürecektir. Olağan işler rayında kolaylıkla ilerlerken, 1907 ÜNİFEB üyeleri Fenerbahçemiz’i ve toplumu ilgilendiren konularda akademik çalışmalara yönelmeli, düzenlemeleri, değişiklikleri her yönüyle bilimsel olarak ele almalı, konuyla ilgili araştırmalar yapmalı, tartışmalı, raporlar hazırlamalı ve kamuoyunu bilinçlendirmelidir. Problemleri ele alırken kişiler düzeyinde değil, bir bütün olarak incelemeli ve sürekli “Neden?” sorusunu sorarak ana kaynağını belirleyerek yola çıkmalıdır. Geçtiğimiz günlerde, Katalunya Gönüllüler Derneği’nden alınan anlamlı davet, artık 1907 ÜNİFEB’in bu düzeye geldiğinin bir göstergesidir. Şimdiye kadar birçok hayali gerçekleştiren 1907 ÜNİFEB, yavaş yavaş bu tip çalışmalarla kamuoyundaki büyük bir boşluğu da dolduracaktır.

Projeler üreten bir 1907 ÜNİFEB görmek dileğiyle, bu oluşumda emeği geçen herkesin altıncı yılını kutlarım.

Cenker KÖSE
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.