1907 ÜNİFEB

Rakiplerimizi Tanıyalım

Kadınlar Euroleague’de 2013-2014 normal sezon Fenerbahçe Bayan basketbol takımımızın grubu belli oldu.
Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen kura çekimine Türkiye’den Fenerbahçe, Galatasaray ve Kayseri KASKİ’nin de yer aldığı 20 takım katıldı. Geçen sezon finale kadar çıkıp ev sahibi ekip UMMC Ekaterinburg’a kaybederek Avrupa 2.’si olan Bayan basketbol takımımız bu sene de turnuvanın favorileri arasında yer alıyor. Kraliçelerimiz, Rivas Ecopolis (İspanya) W.Krakow (Polonya) Nadezhda(Rusya) Sopron (Macaristan) I.Brno (Çek Cumhuriyeti) ve BLMA (Fransa) takımları ile birlikte B Grubunda yer aldı.

Nadezhda

Geçen yılın Kadınlar Euroleague şampiyonu UMMC Ekaterinburg ve Sparta&K Moskova Region Vidnoje takımlarının ardından Rusya’dan 3. Takım olarak katılan Nadezhda Kadınlar Euroleague’e beşinci kez katılıyor. Nadezhka’da 2011 Eurobasket Women’de en iyi oyuncu seçilen Elena Danilochkina en önemli oyuncu durumunda. Aynı zamanda Rivas Ecopolis’ten transfer edilen Anna Cruz ve Rusya bayan basketbol takımında da oynayan Natalia Zhedik’de diğer önemli oyuncular olarak gösterilebilir.

Imos Brno

FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde geçen sezon Tarsun Belediye ile aynı grupta yer alan Imos Brno, USK Prag’ın ardından Çek bayan basketbolunun en önemli takımı durumunda bulunuyor.

Wisla Krakow

Polonya kadınlar basketbolunun lokomotifi durumunda buluna Wisla Krakow, Polkowice ile birlikte Kadınlar Euroleague’de Polonya’yı temsil eden 2 takımdan biri durumunda. Kadrosunda Amerikan Basketbol takımınında önemli bir oyuncusu olan Tina Charles’ı barındıran Wisla Krakow’da aynı zamanda oyun kurucu Elin Philips ile Elena Beard bir diğer önemli oyuncular arasında bulunuyor.

Rivas Ecopolis

Geçen sezon Kadınlar Euroleague’de son 16’ya kalıp İspanya’da da şampiyon olan Rivas Ecopolis İspanya’nın en iyi takımları arasında bulunmakta. Kadrosunda Eurobasket 2013’ün en iyi 5’ine seçilmeyi başaran Frida Eldebrink ile guard pozisyonundaki Queralt Casas önemli oyuncular arasında bulunuyor.

Uniqa Euroleasing Sopron

Macaristan kadınlar basketbolunun en önemli takımı arasından bulunan Uniqa Euroleasing Sopron, kadrosunda uzun pozisyonunda oynayan Jelena Milovanovic takımın en skorer oyuncusu konumunda. Guard pozisyonlarında oynayan Shenise Johnson’da takımın önemli bir şutörü durumda bulunmaktadır.

BLMA

İki sezon önce Kraliçelerimiz ile Kadınlar Euroleague’da 2. Turda karşılaşan Basket Lattes Montpellier Agglomeration geçen sezonda Kraliçelerimiz ile aynı grupta yer aldı. Kadrosunda Fransa kadın basketbolunun en iyi oyun kurucuları arasında bulunan Edwige Lawson-Wade’i bulunduran Basket Lattes Montpellier Agglomeration’da forvet pozisyonundaki Geraldine Robert en skorer oyuncu olarak gözüküyor.

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.