1907 ÜNİFEB

Selam Olsun

İlk olarak dostluk diyorum. Tarif edilemeyecek kadar mükemmel dostluklar. Basit olarak görünen bir isim, soyisim ve numara alımıyla başlayan ve kayıt işleminden sonra fark edilen paha biçilmez ortam. Mezun olunca ne iş yapacağım sorusunu değil de 1907 ÜNİFEB olmazsa ne yapacağım sorusunu akıllara getiren ortam. Bir de kilometrelerce uzakta hiç görmediğimiz insanlarla kurulan bağlar var. Hiç görmeden güvendiğimiz bir o kadar da özlediğimiz insanlar. Belki de 1907 ÜNİFEB dışında tanışmış olsak ben bu tiple hayatta anlaşamam diyebileceğimiz kişiler, bu ortam vesilesiyle kardeş olduğumuz ve hayatımızın sonuna kadar yanımızda görmek istediğimiz kişilere dönüşüyor. Bunun tek sebebi ise Fenerbahçe aşkıyla 1907 ÜNİFEB çatısı altında birleşmektir. Rastgele basit bir şekilde bir araya geliyoruz. Ama o basitliğin altında aslında nasıl bir büyüklük yattığının farkına sonradan varıyoruz. Hayatımız adeta değişiyor. Tüm yaşantımız bir anda bambaşka yöne doğru ilerliyor. Bu ortamda hep beraber öğreniyoruz, hep beraber olgunlaşıyoruz.

Kendimizi tanıdığımız kadar onları da tanıyoruz. Bir süre sonra bakışlarla anlaşacak kadar tanıyoruz. İşte o duygu belki de en güzel duygulardan biridir. Tek başıma bağıra çağıra izlediğim eski maçları şimdi tıpkı benim gibi bağıra çağıra izlemiş olan dostlarımla konuşuyorum. Geçmişi, o mükemmel Alex şutlarını, Deivid’in Chelsea maçında attığı golden sonra spikerin “Yok böyle gol Avrupa tarihinde. Şapka da çıkartın, önünde de eğilin, ayakta da durun, selam da verin” cümlesini şimdi hep beraber anıyoruz.

Fenerbahçe tarihinin en özel şampiyonluğu olan 100. Yıl şampiyonluğunda birlikte değildik ama Türkiye’nin dört bir tarafında aynı duygular içerisindeydik. Geçen yıl belki de 100. Yıl şampiyonluğu gibi özel bir şampiyonluk yaşadık. Çünkü bu sefer şampiyonluk duygusunu hep beraber yaşadık. Geçmişi birbirimize anlatırken ki neşeyi 19. Şampiyonluğumuzda hep beraber yeniden tattık.

Bana bu eşsiz duyguları yaşatan önce kendi üniversitemdeki dostlarıma sonra da diğer tüm dostlarıma selam olsun.

Beyza TOSUN

1907 ÜNİFEB İnönü Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.