1907 ÜNİFEB

Sevgili 1907 ÜNİFEB Mezunu

2001 yılında üniversite kampüslerinde “Fenerbahçe’nin Aydınlık Geleceği İçin GEL” çağrısıyla başladı büyük yolculuğumuz.. ”Ömür Boyu Sürecek Bir Dayanışma İçin GEL” sloganını duyduğumuzda içimiz kıpır kıpır koşarak geldik bu birliğin bir parçası olabilmek için..Hepimiz okullarımızda bir nefer gibi çalıştık bir Fenerbahçe’li kardeşimizi daha birliğimize katabilmek için.. Kadıköy’de tribünlerde omuz omuza verdik, deplasman yollarında hayatı paylaştık, Türkiye’nin dört bir köşesinde Ünifeb polarlı kardeşlerimizle destekledik tüm takımlarımızı..

 

Gençliğimizin verdiği heyecanlar ile birbirimizle kavgalar ettik, bizim okulumuz en iyisi, bizim jenerasyonumuz en efsanesi dedik, kardeşlerimizle küstük, forumlarda birbirimize gider yaptık, belki geçmişte çok kırgınlıklarımız oldu birbirimize..

 

6 Kasım gibi hayatımızın en mutlu günlerinden birinde birlikte gülerken, en unutamadığımız acılarımızdan olan Denizli’de de yine hep birlikte ağladık.

 

Yeri geldi bir kardeşimiz için hastane önlerinde sabahlarken, başka bir gün bir yakınımızın kan ihtiyacı olduğunda hastane koridorlarında yine Ünifeb’li kardeşlerimizi yanımızda bulduk.

 

10 Kasımlar’da ülkemizin dört bir yanından binlerce kardeşimiz ile Ata’mızın huzuruna çıkmayı görev bildik. 3 Temmuz’da camiamıza kurulan kumpasa karşı Fenerbahçe’nin geleceğinin aydınlık kalması için tüm Fenerbahçelilerle birlikte her alanda mücadele ettik.

 

Düzenlediğimiz şenliklerde diğer üniversitelerdeki kardeşlerimizle tanıştık, oyunlar oynadık, eğlendik. Birçok sosyal sorumluluk projesine imza atarak ‘sadece bir tribün grubu olmadığımızı” birçok kere kanıtladık.

 

Üniversite öğrencisi olarak başlayan bu süreçte bizler için kum saati akmaya devam ederken bizler büyüdük, mezun olduk, stajlarımızı yaptık, askere gittik, evlendik, çocuk sahibi olmaya başladık.. Doktor, mühendis, mimar, bankacı, girişimci, mali müşavir, avukat, yönetici, şirket sahibi olduk.. Belki hayatımızı kurmaya çalıştığımız bu zorlu evrelerde dönem dönem birliğimizden uzaklaştık, belki biraz Fenerbahçe’mizden koptuk.

 

Ama an itibariyle vakit tüm mezunlarımız için bir araya gelme vakti.

Vakit, bu büyük potansiyelimizi, bu çok değerli iletişim ağımızı harekete geçirip Fenerbahçe’mize her alanda daha büyük katkıları sağlamak için yeni çatımızın temellerini atma vakti.

Vakit, kulübümüze her alanda daha organize ve daha güçlü bir şekilde destek olma vakti.

Vakit, Fenerbahçe’yi hiç kimsenin yıkmaya teşebbüs dahi edemeyeceği kadar güçlü bir hale getirmek gayesiyle çalışma vakti.

Vakit, üniversite mezunu ve yıllarını Fenerbahçe ile iç içe geçirmiş biz Ünifeb mezunlarının kulübün geleceğinde daha etkili katkılar sağlayabilmesi için kendimizi de yetiştirecek eğitimlerin zeminini hazırlama vakti.

Vakit, bu zorlu hayat mücadelesinde birbirimize hem iş hayatımızda hem özel hayatımızda destek olma vakti.

Vakit, iş hayatında Ünifeb’li kardeşlerimize kalıcı faydalar sağlayabilmek için gerekli yapıyı kurma vakti.

 

Vakit artık 1907 ÜNİFEB Mezunları vakti.

 

Şimdi “Fenerbahçe’nin Aydınlık Geleceği Olmak” amacıyla çıktığımız bu yolculuğumuzda “Ömür Boyu Sürecek Dayanışma”mızı daha da güçlendirmek için yeni bir çatı altında bir araya gelme vakti..

 

Bu aşamada sizlerden ricamız; henüz mezunlar portalına kayıt olmayan mezun arkadaşlarımıza haber verip, kendilerinin güncel cep telefonu numaraları ile e-mail adreslerini uyelik@mufb.org adresine mail atmalarını sağlamak. Bu şekilde bir çok mezun arkadaşımıza ulaşabilmek için sizlerin desteğini bekliyoruz.

 

Sevgi ve saygılarımızla…

1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.