1907 ÜNİFEB

Tarifesi Süper Lig

12 Nisan 2008 – Ankaraspor Aş-Fenerbahçe
Tarih: 13.04.2008 19:00
Mekan: Yenikent Asaş Stadyumu
Bilet fiyatları: 45 ytl Fenerbahçe Kale Arkası

Yukarıda bilgilerini okuduğunuz etkinlik bir Turkcell Süper(!) Lig müsabakası. Ankara’nın üstü açılır-kapanır, alttan ısıtmalı, hizmette sınır tanımayan teknoloji harikası stadında takımımızı destekleyeceğimiz maçın duyurusu, bileti de okuduğunuz üzere 45 ytl. Nedir ki böylesine muhteşem bir organizasyon içerisinde Fenerbahçe gibi bir takımı 45 ytl’ye izlemek? Bak, Antalya’ya, Denizli’ye ne kadar insafsız. 60 ytl… Kayseri desen 50 lira yapmış. Koskoca Kayseri 50 yaparsa haliyle Konya’ya da verirsin 40 lira. Ne eksiği var ki Ankaraspor’un bunlardan? Şampiyonluğa giden Sivas, Süper Lig’in gediklisi Bursa öğrenememiş bu işi… 10 liraya maç mı olur? 2 paket sigara. Hem daha 7-8 gün evvel vermediniz mi 50 ytl Şampiyonlar Ligi’nde Chelsea’yle oynanan çeyrek final ilk maçında? Neyin hesabı bu?

İroni uzadıkça uzar da… Bizim uzatmaya niyetimiz yok.

Kimse Fenerbahçe’yi mahalle maçlarında Alex olan o çocuklardan uzakta tutamaz. Bırakın babalar çocuklarını Fenerbahçe’ye götürürken dudağını ısırmasın.

Kimsenin hakkı yoktur, asgari ücretle evini geçindirmeye çalışan, Fenerbahçe sevgisiyle huzur bulan işçiden Fenerbahçe’yi ayırmaya…

Vizesinden, finalinden, hayatının birkaç senesinden vazgeçebilen öğrencilerin, yağmur çamur demeden, bu takımın peşinde ömür çürüten cefakar taraftarın sevgisiyle oyuncak gibi oynayamazsınız efendiler!

Unutmayın, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mali yapısının kuvvetli olması, Fenerbahçe taraftarının bireysel maddi zenginliği ile alakalı değildir. Doğrudur, Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan dişinden tırnağından artırdıklarını, Fenerium’a, kombineye, bilete, yollara yatıranlardır. Fenerbahçeli bütün bunları Fenerbahçe’yi bugünlere getirmek için yapmıştır, bununla da gurur duymuştur. Fenerbahçe taraftarı bütün bunları Ankara Belediyesi ve diğerleri sıcak para bulsun, ücretleri Fenerbahçe taraftarlarınca peşin ödenen taraftarları(!) bedava maç izlesin veya bu ödenmesi gereken astronomik rakamların ödenmesi gereken vergileri devlet tarafından ertelensin diye yapmamıştır anlayacağınız.

Sözün özü, bırakın Anadolu halkı Anadolu’nun en büyüğü ile kucaklaşsın. Bayram yapsın… Bedavaya değil yine, korkmayın… Diğerlerine neyse bize de o fiyata. Yani 15 liraya…

Sevgiler.

Onur Aloğlu
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.