1907 ÜNİFEB

Adalet Topaldır, Ağır Ağır Yürür Fakat Gideceği Yere Er Geç Ulaşır

Fenerbahçe’nin aydınlık geleceği için, üzerimize oynanan büyük oyunlara karşı verdiğimiz mücadelenin üçüncü yılındayız. Bizler; adaletin, hukukun, hakkın ne olduğunu değil, ne olmadığını çok iyi biliyoruz. Bu süreç içinde her türlü oyunu, düzen içinde düzeni gördük. Yargılama dahi başlamadan yöneticilerin suçlu, başkanın örgüt başkanı olduğu ilan edildi. Özel hayatın gizliliğinden masumiyet karinesine kadar her hak ihlal edildi. Hayatlarında bugüne kadar böyle bir şeyle karşılaşmamış taraftar yüzlerce sayfa belgeyi satır satır okudu, hukuk kitaplarını karıştırdı, adliye önlerinde sabahladı, cezaevi önlerinde nöbet tuttu. Bütün bu yaşananlardan doğan güvensizlik tüm Fenerbahçelileri, adaleti ve hukuku sorgulayacak duruma getirmiştir. Bu olanlar karşısında nihayetinde nice avukatımız, bu ülkede avukatlık mesleği bitmiştir, diyecek duruma getirilmiştir.

Fakat tüm bunların Fenerbahçe’yi yıpratacağını, yıkacağını düşünenlere karşı; yedisinden yetmiş yedisine büyük resmi, asıl fotoğrafı gören taraftarımızın tavır ve desteği kazanılmış en büyük zaferdir. Bu zaferi, tüm Fenerbahçe ailesinin ve onun değerli başkanının bir ve beraber olarak dimdik duruşuna borçluyuz. Ancak tüm bunlar bizim için yeterli değildir. Çünkü biz, başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin adilce yeniden yargılanmasını istiyoruz. Her branşta gösterdiğimiz başarılarımızı; Fenerbahçe’mizin ismini, başarılarını itibarsızlaştırmak isteyenlere karşı kazandığımız hukuki zaferle taçlandırmak istiyoruz. Bu yüzden her yeni doğan gün Fenerbahçe için doğacak. Bu uğurda bizler Fenerbahçe’mizin arkasında dimdik duracak, haklarımızı sonuna kadar arayacak, yaşatılan haksızlıkların hesabını tek tek soracağız. Biz halkın takımıyız; biz halkız. Asırlardır yaşadığımız topraklardan ve kültürümüzden tüm benliğimize işlemiş adalet kavramını gelecek nesillere güvenle bırakmak için savaşacağız. Gecikmiş bir adaletin, adaletsizlik olduğunun bilinciyle “Adalete Fener Yak”acağız. Bunun için, birlik olup tek bir ağızdan “Türkiye için adalet-Fenerbahçe için adalet” diyoruz. Zaman; her yeni gün, her yeni bir destekle daha da büyümek, sesimizi daha güçlü bir şekilde duyurabilmek için, tek yürek olma zamanı..

Büyük Fenerbahçe ailesinin bir bireyi olarak; bu haklı direnişin içinde bulunmanın, bu ulu çınardan tek bir yaprak dahi koparamamış olmalarının gururu evladıma bırakacağım en büyük mirastır.

İşte tüm bunların adı, ömür boyu sürecek bir şarkının dillerden düşmeyecek sözlerinin omuz omuza sonsuza dek söylenmesi; omuzlarda büyüyerek heybetinden yere göğe sığdıramadığımız bu sevdanın darağacında da olsak son sözümüz olarak dudaklarımızdan dökülmesi; ”FENERBAHÇE”.

Aslı Merve Çil

1907 ÜNİFEB Sakarya Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.