1907 ÜNİFEB

Adım Adım Final Four

Normal sezonu 8 galibiyet 2 mağlubiyet ile lider tamamlayan takımımız Fenerbahçe, Top 16’yı en güzel şekilde garantilemeyi başardı. Her maça büyük bir dikkat, büyük bir istek, daha doğrusu kazanma arzusuyla çıktık. Çıktığımız her maç, bir sonraki maç için biraz daha iyi olmak, tam bir takım olmak ve hataları telafi etmek adına güzel bir fırsat oldu. Her geçen gün biraz daha ‘takım’ olmayı başardık.

Euroleague normal sezonu iyi bir şekilde tamamlayan takımımız Fenerbahçe, Anadolu Efes, Cedevita, Darüşşafaka Doğuş, Kızılyıldız, Kuban, Panathinaikos ve Malaga ile Top 16 E grubuna adını yazdırdı. E grubundan ziyade, içerisinde bulundurduğu takımlar ile fazlasıyla gündeme gelen grup F grubu oldu. Barcelona, Cska, Khimki, Brose Basket, Laboral, Olympiacos, Real Madrid ve Zalgiris’in adını yazdırmış olduğu F grubunu bir nevi ölüm grubu olarak adlandırabiliriz. Bulunduğumuz konum ne olursa olsun, kendi grubumuz içerisinde bulunan rakipleri ‘kolay’ diye nitelendirmek yanlış olur.

Her ne kadar F grubuna nazaran daha az zorlanacağımız bir grupta olsak da, her maça yine büyük bir dikkatle, kazanma arzusu ve istekle çıkmamız önemli olacaktır. Çünkü grup içerisinde bulunan her takım son 8’e adını yazdırmak için normal sezonda gösterdiği performansın üstüne çıkacaktır. Her takım kazanmak için ekstra çaba gösterecektir. Şimdi önümüzde 7’si deplasman olmak üzere kazanmamız gereken 14 maç var. Kazanmak için, son 8’e kalmak ve Final Four’a adımızı yazdırmak için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağımıza son derece eminim. Bu süreçte bizlere her zaman ki gibi takımımızı sonuna kadar desteklemek düşer. Kadroda bulunan her oyuncumuzun elinden geleni ortaya koyması ve ‘genç ya da tecrübeli oyuncu yoktur, iyi ya da kötü oyuncu vardır, benim amacım takımımda ki oyuncuların iyi oyuncular olmalarını sağlamak’ diyen Obradovic eşliğinde bu takımın yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Her geçen gün Final Four’a bir adım daha yaklaşıyoruz. Desteğimiz tam, güvenimiz sonsuz. Sizinleyiz beyler!

adimadimfinalfour

 

Nil BALTA

1907 ÜNİFEB Çağ Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.