1907 ÜNİFEB

Başarı Takım Çalışmasıyla Başlar

Her şey bireysellikle başlamıştı insanoğlu için. Derken birbirleriyle yaşamayı öğrendiler. Zaman geçtikçe şartlar çok değişti. Tabi değişen şartlar beraberinde de bazı zorluklar yarattı. Bunlar bireylerin aşamadığı sorunlardı belki de. Ama asla ekiplerin aşamadığı sorunlar olmadı

Elbetteki, yaşantımızın her bölümündeki gibi, spor dallarında da takım çalışması-ekip ruhu ortaya çıktı. Zaten çoğu spor dalı da kuralları ve oynayış biçimleri itibariyle de takım olmayı gerektiren bir yarışma biçimidir. Bireysel sporlarda bile, vitrine çıkan bir kişi olmasına rağmen, vitrindeki ürünü hazırlayan bir ekip, onun için çalışıyor. Yani hayatın her alanında, bir takım olma, belli bir amaç için çalışma durumu söz konusu.

Takım olmak için, elbette bir grubun bir araya gelmesi gerekiyor. Ama sadece bir araya gelmiş olmak için birlikler, takımlar oluşturulmamalı. Gerçekleştirilmek istediği amaca yönelik ihtiyaç doğrultusunda, önce bir iskelet oluşturulmalı. Amaçlar saptanmalı, hedefler konmalı. Burada iskelet, bu takımın başarısı için gerekli çalışmayı yürütecek tüm organizasyondur.

Artık kurumlar, camialar, birliktelikler ve takımların başarıları; bireysellikle değil, tek adamcılıkla değil, takım çalışması ile başlamaktadır. Çünkü yaratılan sinerji her türlü güçlüğe karşı gelebilmekte ve önemli işlerin başarılmasında etkili ana unsuru ortaya çıkartmaktadır.

Aydınlık gelecek ve neticesinde, Fenerbahçemiz’e ve Türkiyemiz’e faydalı olmak amacımız ise, önce zincirin halkalarını birbirinden kopmayacak ve en iyi olacak şekilde oluşturmalıyız. Giriştiğimiz her organizasyonda, en iyi takımı kurmalıyız. Her türlü yıpratma çabalarına karşı, sabırlı olmalıyız. Bilmeliyiz ki, oluşan iyi ekipler, büyük işleri başaracak ve istikrarı yakalayacaktırlar. Çünkü başarı, takım çalışması ile başlar!

Hakan Bıyıklı 
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.