1907 ÜNİFEB

Kaptanlık Pazubandı

Fenerbahçemiz‘in maçlara, “C” harfi veya “Captain” yazılı kaptan pazubandıyla çıkması beni derinden üzüyor. Bu konuda kulübümüzün resmi sitesine, diğer FB Derneklerine ve TFF’ye, bir standart getirmesi ve Türkçemiz’e sahip çıkmasıyla ilgili olarak e-postalar gönderdim ama ne bir geri dönüm alabildim ne de bu konuyla ilgili bir uygulama gördüm.

Fenerbahçe taraftarı bir öğretmen olarak, kulübümün tarihiyle ve başarılarıyla gurur duyuyorum. Ulu önder Atatürk’ün, Fenerbahçe için ne kadar ayrı bir yeri olduğunun bilincinde olarak, Atatürk’ü ve tam bağımsızlık mücadelesinde hizmeti geçen FB’li sporcularımızı rahmet ve şükranla anıyorum. Fenerbahçe, Milli Mücadele’de etkin rol almış ve işgal kuvvetleriyle yapılan karşılaşmalarda futbol dersi vermiştir. Bu olay, tam bağımsızlık mücadelesinde de başarıya ulaşılabileceğimiz mesajını vererek, Türk halkına büyük moral vermiş, Ulu Önder Atatürk’ün takdirlerini almış ve Fenerbahçeliler için gurur kaynağı olmuştur.

Atatürk’ün Türkçe üzerindeki hassasiyetini ve ömrünün son anlarına kadar Türkçe için çalışmalarını düşünerek, kaptanlık pazubandındaki “C” harfi yerine daha önce kullanılan “Ay Yıldız” sembollü, Türkçe “kaptan” yazılı veya “FB” amblemli bandı kullanmanın, güzel Türkçemiz ve şanlı tarihimiz için önem taşıyacağına inanıyorum.

Şimdiden bu konudaki duyarlılığınız için size teşekkür eder, sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

Saygılarımla,

Ahmet Özkaya (Öğretmen) 
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.