1907 ÜNİFEB

Birileri Oyun Oynuyor!

Ligin bitmesine bu kadar az bir süre kalmışken, bazılarının Fenerbahçe üzerinde oynamaya çalıştığı oyunların sayısı gittikçe arttı. İlk başta TFF’nin Diyarbakır-Galatasaray maçını İzmir’de oynatma kararını görünce hepimiz şaşırdık. Diyarbakır’la alakasız bir yerde olan İzmir’in maça ev sahipliği yapması bir yana, Federasyonumuzun yaptığı açıklama daha da bir ilginçti:
“Fenerbahçeli kulüp yöneticileri, bize değil direk medyaya konuşuyorlar, Gaziantep ve Malatya şehirlerinin takımlarının düşme potasında olmalarından, Adana ve Elazığ’ı stadları elverişli olmadığından istemedik. Ankara ya da İzmir dedik, İzmir çıktı.”
Neticede maç İzmir’de binlerce Galatasaray taraftarı önünde, sanki Galatasaray ev sahibi takımmış gibi oynandı.

Sevgili Federasyon yöneticilerimiz bununla kalmadı. 07.04.2006 Cuma günü futbolcumuz Deniz Barış’ın lisansını askıya aldı. Peki niye cuma? Çünkü cumadan sonraki günler cumartesi ve pazar, haftasonu. Dolayısıyla Fenerbahçe itiraz hakkını kullanamayacak, itiraz etmek için pazartesiyi bekleyecek, pazar günü oynanacak olan Sivasspor maçında Deniz’i kullanamayacaktı.

Sevgili Federasyonumuz bununla da kalmadı. Fenerbahçe’nin çok istediği “yabancı sayısı arttırılsın” teklifini kabul etmedi ve 6 yabancılı sistemin, 2006-07 sezonunda da uygulanacağını açıkladı.

Ardından Federasyonumuz yine kendilerinden bekleyeceğimiz gibi futbol kulüpleri arasındaki eşitliğe dayanarak(!), sevgili ve saygılı Federasyon başkanımız Haluk Ulusoy tarafından Galatasaraylı yöneticilerin ricasını kırmayarak, Mayıs ayında ödenmesi gereken naklen yayın parasını bir ay önceden, yani bu ay ödeyerek sevgili dostlarının, Galatasaraylı yöneticilerin de hatrını hiçe saymamış, ricasını geri çevirmemiş oldu.  Haluk Ulusoy’un açıklaması her zamanki gibi yine garipti:
“İhtiyacı olan kulüplere bu şekilde yardımda bulunuyoruz.Galatasaray’ın bir ayrıcalığı yok.Olayı büyütüyorlar.”

Türkiye Futbol Federasyonu;
Bu oyunlarla bazı kulüpleri ön plana çıkarmak, belki şampiyon yapmak; bazı kulüpleri de başarısız kılmak istediğiniz gün gibi aşikar. Ama unutmayın; Fenerbahçe çok büyüktür. Bunca yıl üzerinde oynanılmak istenen oyunlarınız işe yaramamış, Fenerbahçe büyüklüğüyle, hepinizin oyunlarını bozmuş, hakkından gelmiştir! Bu yine böyle olacak, böyle devam edecektir!

Çağrı ÖZMEN 
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.