1907 ÜNİFEB

Kedi ve Ulaşamadığı Ciğer

Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in hafta içi bir gazeteye verdiği demeçleri büyük üzüntü içerisinde okuduk. Demirören, kendince yabancı kontenjanı hakkında konuşuyor ve lafı Fenerbahçe’ye getirmeden edemiyordu. “İşte yabancı konusu… ‘Sınırsız olsun’ dediler, karşı çıktık ve bu kararı geçirtmedik.” diyerek Fenerbahçe’yi kastediyordu. Ama “Sınırsız olsun” diyenlerin sadece Fenerbahçe değil 10 Süper Lig takımı olduğunu bilmezden geliyordu. “Adalet herkes içindir.” diyerek de kendi savını kendisi çürütüyordu. Adalet bu mudur Sayın Demirören? Ama biz şaşırmıyoruz çünkü görüyoruz ki tarih tekerrür ediyor yine. Fenerbahçe, yayın haklarının adaletli dağıtımını isterken şuursuzca karşı çıkanlar yine aynı isimlerdi…

Beşiktaş JK’nün de içinde bulunduğu bazı kulüpler zaman zaman “Kutsak İttifak” lafını ortaya atarlar. Fenerbahçe’yi yıpratmanın en kolay yollarından biri olarak sık sık kullanırlar bu “çamur at izi kalsın” politikasını. Bu kulüpler birebir aynı pankartlarla sahaya çıkmış, aynı elden çıkmış bildirileri yayınlamış kulüplerdir aynı zamanda. O zaman ittifak nerededir diye sormak, görünen köye kılavuz aramak gibidir. Belki de bu yüzden “Şu an gönlümden geçen şu; Biz Türkiye Kupası’nı kazanalım, Galatasaray da Süper Lig’de şampiyonluğu…” diyen Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in bu açıklaması da bizi hiç şaşırtamadı. Bu kişisel temennisi belki hukuk nezdinde masum görülebilir ama kamuoyu önünde yaptığı bu açıklama maalesef adalet duygusunu zedelemiştir.

2005 – 2006 Süper Lig’inin başından beri gördüğümüz Fenerbahçe’yi karalama, hedef gösterme girişimleri ligin sonuna yaklaştıkça artarak devam ediyor. Ve bu girişimlerin sonuçsuz kaldığını görenler artık niyetlerini de açıkça belli etmekten çekinmiyorlar. Günümüzde hala kullanılan çok güzel bir atasözü var; Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş. Biz bütün bu olanları görüyoruz ama hiç de şaşırmıyoruz. Çünkü bu oyunlara alıştık artık. Birileri de Fenerbahçe gerçeğine alışabilirse hepimiz daha mutlu olacağız.

Çağrı Özmen & Faruk Aksu
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.