1907 ÜNİFEB

Biz Bize Yeteriz!

Bir süredir devam eden soruşturmayla ilgili olarak bir yandan yargı süreci devam ederken, diğer yandan da TFF Etik Kurulu çalışmalarını sürdürmektedir.

Biz Fenerbahçe taraftarları olarak öncelikli ve kati olarak bir kez daha belirtmek istiyoruz ki, 2010-2011 yılında kazandığımız şampiyonlukta hiçbir leke, hiçbir şaibe bulunmadığına,üzerimize atılmaya çalışılan çamurun arkasının boş olduğuna inanıyoruz. Sürecin sonunda inşallah hepimiz, o çamurun kirinin bu organizasyonu tezgahlayanların ellerinde kalacağına şahit olacağız. Eminiz ki TFF Etik Kurulu da yaptığı çalışmadan bu yönde bir kararla çıkacaktır. Kazandığımız şampiyonluk, futbolcularımızın alınterinin karşılığıdır, camiamızın bütün bireylerine de analarının ak sütü gibi helaldir.

Ancak dün TFF’nin Kulüpler Birliği’yle yaptığı toplantıda konuşulan bazı konuların,bugün özellikle “kamuoyu oluşturma” maksadıyla basına sızdırıldığını düşünüyoruz. Bu konuşma ve planlara göre,eğer Etik Kurulu çalışması doğrultusunda TFF şike ya da teşvik olduğuna dair karar verirse, takımların küme düşürülmeyip, yönetmelik değişikliğiyle – puan uygulamasıyla cezalandırılması hedeflenmekte. Bir kez daha söyleyelim ki, hiçbir ceza almayacağımıza inancımız tamdır. Ancak, şayet ki bize bir suç yapıştırılacaksa, bunun karşılığı yasalarda neyi gerektiriyorsa o cezadan başkasına kesinlikle ama kesinlikle rıza göstermeyeceğiz.

Burada hedef başka takımların ekonomilerini kurtarmaksa, bu planın içinde kesinlikle olmayacağız. Biz gün itibariyle, Süper Lig’de mücadele eden bütün takımların toplamından fazla olarak, bu soruşturmaya rağmen 32.000 adet kombine satın almış taraftarız. Biz yaptığımız eylemlerle, kulübümüze her gün maddi olarak daha fazla destek olan taraftarız. Eğer ki bir ceza olacaksa, en ağır şekliyle uygulayın, onun da altından kalkmasını biliriz.

Bu kurgulanan oyuna ses çıkarmayıp, işin sadece ekonomik kısmını düşünen rakiplerimizi de kurtarma niyetinde kesinlikle değiliz. Biz Fenerbahçe taraftarları olarak gücümüzün farkındayız. 3 Temmuz Pazar gününden beri bunun “sadece bir kısmını” bütün kamuoyuna gösterdik. Bundan sonra da; bu mücadelede karşı cephemizde bulunan herkes bu gücü görmeye devam edecek.

Buradan yönetimimize de sesleniyoruz. Sizden isteğimiz, 104 yılı tertemiz geçmiş kulübümüze yapılan bu saldırıda gücü başka yerde değil, kendi taraftarınızda aramanız. Bizler Fenerbahçe taraftarları olarak “en kötü gün bugünse, bugün daha çok Fenerbahçe” mantığıyla size söz veriyoruz ki; Fenerium’lara 1 kere gidiyorsak 2 kere gideceğiz; 1 ürün alıyorsak 2 ürün alacağız, futbol kombinelerini aldığımız gibi basketbol kombinelerini de satışa çıktığı gün kendimize, eşimize, dostumuza alacağız.

Fenerbahçemiz’in sahaya çıktığı tüm statları feth etmeye, takımımızın dünyanın her köşesinde yanında olmaya devam edeceğiz. Yeri gelecek bu süreçte bizleri karşısına alan bütün kurum ve kuruluşlara karşı şimdiye kadar yaptığımızdan çok daha büyük kapsamlı ekonomik boykotlara gideceğiz. Sizden tek isteğimiz, üzerimize oynanan bu oyunda şanlı tarihimizi pazarlık konusu yapmayınız.

Unutmayınız ki; biz bize yeteriz..

Fenerbahçe Tribün Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.