1907 ÜNİFEB

Fenerbahçe 68-56 Perfumerias Avenida

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Euroleague Women B Grubu 5. hafta maçında Perfumerias Avenida’yı konuk etti. İspanyol ekibini 68-56 yenen Ekibimiz, 4. galibiyetine imza atttı. Sakatlıktan dönen Aerial Powers da, sarı lacivertli formayla ilk maçına çıktı. Oyuncularımız maç sonunda galibiyeti taraftarlarımızla birlikte kutladılar.

Ayçe Cora 14 sayıyla en skorer ismimiz olurken, Verameyenka 13, Kia Vaughn 11, Tilbe ve Dabovic de 10’ar sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan isimlerimizdi.

Metro Enerji Salonu’nda oynanan maçı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak ile Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve oyuncular da izledi. Potanın Kraliçeleri mücadeleye; Ayşe Cora, Kia Vaughn, Kelsey Plum, Ana Dabovic ve Anastasiya Verameyenka beşiyle başladı. Maça Dabovic’in üçlüğüyle giren Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Ayşe Cora ve Kia Vaughn’un etkili oyunuyla da çeyreği 17-9 üstün tamamladı. Etkili oyununu ikinci çeyreğe de taşıyan Fırat Okul’un öğrencileri, Tilbe ve Ayşe Cora’nın basketleriyle farkı korudu. Dabovic ve Pelin Derya Bilgiç’in sayıları da Takımımızı, soyunma odasına 33-17 üstün götürdü.

Üçüncü çeyrekte işler pek de istediğimiz gibi gitmedi. Maça ortak olan İspanyol ekibi karşısında Ekibimiz, aradaki farkın kapanmasına izin vermedi ve çeyreği 45-42 önde tamamlamasını bildi. Dördüncü çeyrekte tekrar vites yükselten Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız,  Anastasiya Verameyenka, Ayşe Cora ve Kia Vaughn’un basketleriyle 58-49 öne fırladı. (04:05) Skor üstünlüğünü sürdüren Ekibimiz, maçtan 68-56 galip ayrıldı.

KAYNAK: www.1907unifeb.org

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.