1907 ÜNİFEB

Güzel Adam

Kocaman yalnızlığı olan adam, güzel bir adam..

Belki de Fenerbahçe taraftarının kulübede görebilmek uğruna şampiyonluğu feda edebileceği tek
adam. Kimimizin çocukluk kahramanı, mahalle aralarında top oynayan çocukların ismini sayıkladığı, bu asırlık çınarın efsanesi. Kim ne derse desin onlarca sorunla uğraşmasına rağmen takımını dimdik ayakta tutabilmesi Fenerbahçe tarihinin en iyi teknik adamlarından biri yapmıştır onu..

AYKUT KOCAMAN !

Gülerken yakalamak zordu. Hep soğukkanlı, ağırbaşlı, sakin tavırlarıyla gördük öyle alıştık. Ama o
kasvetli havasından çıkıp içindeki güzellikleri yüzündeki tebessümle dışa vurduğu an da o hallerinden inanılmaz keyif aldık. Belki de yumruklarımızı sıkıp havaya kaldırdık, onun gol sevinçlerinde yaptığı gibi..

Başlangıçta çok dengesizdi her şey, takım iyi oynamıyordu kulvarlardan teker teker eleniyorduk. Çatlak sesler sürekli artıyordu ama ona inancını kaybetmeyen kesimin büyüklüğü ondan öncekilere her koşulda destek verenlerden kat be kat fazlaydı. Yanıltmadı.. Öyle bir takım yarattı ki tam 9 puan geriden gelerek o takım şampiyon oldu. Öyle biriydi ki o herşeyden önce, medyada basın toplantılarında konuştuğu zaman dinlemeye doyamıyorduk. Takımın puan kaybettiği maçlardan sonra öyle konuşuyordu ki biz taraftarların aklında ne varsa Aykut Hoca da onları hissettiğini, düşündüğünü doğruluyor ağzından çıkan her cümledeki samimiyet üzüntümüzü söküp atmakla kalmıyor yerlerine umut ekiyordu..

Şimdi dışarıya çıkıp sokaklardaki, caddelerdeki tuttuğu takım farketmeksizin bir futbolseveri durdurun, ona Aykut Kocaman dediğinizde, hocanın adamlığından samimi oluşundan ve dik duruşundan bahsedecektir. Nisan ayına girmemize rağmen 3 kulvarda hala canla başla mücadelesini sürdüren Fenerbahçe, onun sayesinde dillerden düşmeyecektir..

Ve son olarak; Fenerbahçe’nin onun gelişinden sonra gösterdiği gelişime şaşıranlar, onun ve takımının önünü türlü oyunlarla kesmeye çalışmak istemelerine rağmen bu taraftar ona olan inancını koruyacak.. Çünkü bu işin başında dedik bir kere;

”İçimizden birisin, Kocaman Umutlarımızın Sahibisin” diye..

Orkun Demirci
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.