1907 ÜNİFEB

İnançla Şampiyonluğa

Üzerimize atılan bir iftiraydı 3 Temmuz. Hakkımıza girdiler tribünde avaz avaz bağırıp mağlubiyetten sonra gözyaşı döken bizlerin, saçlarını bu uğurda beyazlatan Aykut hocanın, alın terine ihanet edildi futbolcularımızın, özgürlüğüne zincir vuruldu yöneticilerimizin, sağlığından oldu başkanımız. Ama biz hiçbir zaman kabul etmedik her zaman alnımız açıktı, başımız dikti. Çünkü biz temizdik nitekim sonuç farklı olmadı. Bizi bu suçla lekelemek isteyenler bugün kaçacak yer arıyor oldular. Bu zor zamanlarda yıkılmadık, ayakta kaldık.

Her gün bizi biraz daha güçlendirdi aslında ve artık hiçbir engel kalmadı önümüzde. Geçen günlerin acısını çıkartacak bir takım var artık sahada. Sene başında yapılan transferler, yeni hoca, Terraneo Amca ve daha nicesi…

Shaktar’a elendik Şampiyonlar Ligi’nde, Atromitos’u eleyip kaldık Avrupa’da gruplara, son dakika gelen bir Antalyaspor galibiyeti var, Kadıköy’de 3-1 mağlup olduğumuz Molde maçı var gruplarda, yine Kadıköy’de 2-0 öne geçip 2-2 bitirdiğimiz Akhisar maçı var… Eleştiri almadı dersek yalan olur ama her zaman dediği gibi Vitor Hoca’nın “Daha yolun başındayız. Çok daha iyi olacağız.” Olduk ve olmaya devam ediyoruz. Takım oturdu, rakibine kendi oyununu kabul ettiren bir Fenerbahçe var artık sahada. Gaziantep’te bıraktık belki liderliği ama nasıl ne şekilde bıraktığımız ortada.

Gençler oynadıkları maçlarda güven veriyor ve gelecek sağlam dedirtiyorlar. Hocanın hırsı, isteği, heyecanı zaten ortada… Markovic’in hızı, Nani’nin çalımları, Van Persie’nin klası, Fernandao’nun bitiriciliği her şeyiyle birlikte artık inançlı bir Fenerbahçe var ve biz bu inançla sezon sonu şampiyon olacağız.
Avrupa Ligi’nde son maçta Kadıköy’de Celtic karşısında alınan beraberlik sadece 1 puan değildi bizim için. Avrupa’nın üstüne yine yeniden doğacak Fener’in habercisiydi. Bir kez daha aynı başarılar bu kez daha fazlası için hırsla inançla gidiyoruz Jacobs Park’a!

Doğukan Tüyümet
1907 ÜNİFEB Karabük Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.