1907 ÜNİFEB

Olsaydı Güzel Olurdu

Takımımız Fenerbahçe açısından prestij, rakip Real Madrid açısından ya tamam ya devam denilebilecek düzeyde bir maçı geride bıraktık. İlk çeyreğe inanılmaz bir performans ile başlayan takımımız Fenerbahçe, ikinci periyota bir o kadar kötü başladı. Doncic, Carroll, Taylor, Nocioni ve Hernangomez beşiyle başlayan Madrid ise ritmini bularak 14-0’lık seri ile skoru eşitlemeyi başardı. Ardından periyot içerisinde yaptığımız top kayıpları, hatalar ve Vesely’nin üçüncü faulünü alarak kenara gelmesi işleri biraz zora soktu. Udoh’un sakatlığı, Vesely’nin faul problemi sonucu kenara gelmesi derken bu durum Ayon için bir fırsat oluşturdu. Geçen maçta Madrid oyuncularının dış atışlarda isabet bulamamasını avantaja çevirdiğimiz gibi aynı durumu bu maç için ne yazık ki avantaja çeviremedik. Bunun yanı sıra Dixon’ın dış atışlarda sorun yaşaması, Bogdonavic’in üç sayı çizgisinden 0/4 atması ve bulduğu 7 sayının faul çizgisinden gelmiş olması takım adına olumsuz sonuçlar doğurdu.

3. periyotta da devreye giren Reyes ve Ayon ikilisi Ömer ve Antic’e karşı etkili hücum edip pota altından buldukları sayılarla 20-10 gibi bir skor ile periyot sonunu getirdi. Taraftarın da maçın içine girmesi sonucunda Real Madrid tam olarak istediği ritmi buldu ve oyunun kontrolünü ele geçirdi. Bu sezon içerisinde Madrid ile oynadığımız iki maç arasında ki net tek fark takımımızın iyi hücum edememiş olmasıydı. Ayrıca Udoh’un sakatlığı ve Vesely’nin faul problemine girmesinin ardından Antic’ten de beklenen performansın gelmemesi sonucunda Madrid’in pota altından kolay bir şekilde sayı bulması kaçınılmaz oldu.

Oynanan 8 maçın 6’sından galibiyet 2’sinden mağlubiyetle ayrılan takımımız Fenerbahçe, grup içerisinde hala liderliğini sürdürüyor. Bu mağlubiyetle herhangi bir kaybımız olmasa da, Madrid’i Eurocup’a gönderme fırsatını bir nevi tepmiş olduk. Bir yandan Udoh’un eksikliğinde, net sonuçlar çıkarabileceğimiz bir maçı da geri de bıraktık. Herhangi bir kaybımız olmadı ancak eksiklere çözüm bulma açısından güzel bir maç oldu diyebiliriz. Canları sağolsun. Biz gitgide büyüyen bir takım olmaya devam edeceğiz ve Final Four’u göreceğiz. Desteğimiz sonsuz!

Nil BALTA

1907 ÜNİFEB Çağ Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.