1907 ÜNİFEB

Var Bir Hayalim…

2014-2015 sezonuna fırtına gibi başlayan Real Madrid, lig içerisindeki tüm rakiplerinin korkulu rüyası olarak aldığı galibiyetlerle şampiyon olmayı başarmıştı. Yıllardır bir arada oynayan oyuncular, her birinin yıllardır edinmiş olduğu tecrübe ve oturmuş bir sistem… Dolayısıyla geçen sezonda olduğu gibi bu sezonda da (yarattığı izlenimden ötürü) beklentiler bir hayli yüksek oldu. Ancak Real Madrid bizleri bu sefer farklı şekilde şaşırttı. 2015-2016 sezonuna, oynanan 7 maçın 5’inden mağlubiyet alarak başlayan Real Madrid geçen senenin ardından beklentileri boşa çıkarttı. Lig içerisinde bulunan her takım, yıllardır bir arada oynayan oyuncuların oluşturduğu bu takıma karşı nasıl mücadele edeceklerini artık çok net şekilde bilerek başladılar maçlara. Oyuna kontrollü başlamak, hücum ile savunma ribaundlarını kaçırmamak, her zamanki yapılan savunmanın çok daha sertini yapmak ve tabiki Madrid ile oynuyorsanız en önemli faktörlerden biri hızlı geri koşmak. Oynanan 7 maçın 2’sinden galibiyet ve 5’inden mağlubiyetle ayrılan Madrid, şu anda bizim lider olarak bulunduğumuz grup içerisinde sonuncu sıradalar.

1

Geçen sezonda Madrid’e karşı almış olduğumuz ağır mağlubiyetten sonra bu sezon başında intakımımızı en güzel şekilde aldık diye düşünüyorum. Kendi evimizde 77-66’lık güzel bir skorla mağlup etmiş olduğumuz Madrid’e bu hafta içerisinde konuk oluyoruz. Karşımızda bu sene yeni yapılanmaya giden bir Fenerbahçe olsa da, neyi nasıl yapması gerektiğini bilen ve beklenmedik durumlarda B planına sahip bir takım var. Buna verebileceğimiz en güzel örnek, haftasonu antrenmanda sakatlanıp Beşiktaş ile oynadığımız maçta kadroya dahil olamayan Udoh ve maç içerisinde ilk çeyrekte faul problemine giren Vesely, Antic’in ardından farklı bir rotasyon kullanmak durumunda kalan koç Obradovic bunu en güzel şekilde kullanarak galibiyeti getirdi. Bu durumda genç oyuncumuz Ömer’in süre aldığı maçta Obradovic’in de beklediği katkıyı aldığı oyuncumuzun performansı bizlerin de dikkatinden kaçmadı. Artık karşımızda çok daha farklı bir Fenerbahçe var. Her zaman bir B planına sahip, farklı oyuncularla, farklı bir yapılanmayla yeni bir Fenerbahçe.

2

Bütün takımlarda olduğu gibi deplasmanda olacak olmamız her ne kadar dezavantaj olsa da, her şeyimizi ortaya koyup, grup lideri olarak grup sonuncusu olan Madrid’i deplasmanda da mağlup edebileceğimizi düşünüyorum. Sakat oyuncularımıza rağmen, geriye kalan oyuncularımız ve tabiki özellikle genç oyuncularımızın da oyuna sağlayacağı katkının çok önemli olacağı bu maçta her zamankinden ekstra işler yapmamız gerekecektir. Geçen sezonun ardından ve tabiki bu sezon içerisinde Madrid’e karşı aldığımız ilk galibiyetten sonra koç Obradovic her zaman olduğu gibi neyi nasıl ne şekilde yapması gerektiğini biliyor olacaktır. Eğer Euroleague içerisinde takımımızın bu performansı sürerse F4 bu sene de bizim için kaçınılmaz olur. Geçen sezon söylediğim gibi ‘Bizler artık bu yolun yolcusuyuz.’ İstersek yapamayacağımız şey yoktur. Desteğimiz tam güvenimiz sonsuz!

3

Nil BALTA

1907 ÜNİFEB Çağ Üniversitesi

 

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.