1907 ÜNİFEB

Çok Başka…

Kelimelerle anlatamayacağım bir galibiyeti daha geride bıraktık. Fenerbahçe 104, Karşıyaka 82. Muazzam oyunun yanı sıra bu maçı canlı seyretmek inanılmaz bir duygu oldu benim için. Kadrodaki 12 oyuncumuzun 11’inden sayı bulduğumuz maçın ilk çeyreğini 26-23 önde kapatmayı başardık. Kostas Sloukas ve Barış Hersek’in sakatlıklarından ötürü kadroda bulunmamaları, maç içerisinde genç oyuncuların daha fazla süre almasına sebep oldu. Dixon’ın benchte olduğu sıralarda Berk Uğurlu’nun önderliğinde sayı bulmaya devam eden takımımız ikinci periyotta farkı 54-48 yapmayı başardı. Vesely üzerinden sayı bulduğumuz ve aynı zamanda dış atışlarımızın da isabet bulduğu dakikalarda oyunun kontrolünü elden hiç bırakmadık ve üçüncü periyot sonu farkı 81-62 yaparak Karşıyaka’nın hemen hemen oyundan kopmasını sağladık diyebiliriz.

Vesely’nin 20, Datome’nin 17, Melih’in 12 ve Kalinic’in 11 sayı ile çift hanelere ulaşıp yıldızlaştığı maçta, kadroda bulunan her bir oyuncumuzdan katkı almayı başardık. Son periyotta farkın açılması ile birlikte takımımızın genç oyuncuları tamamen devreye girdi. Dört genç oyuncumuzun üçünden bulduğumuz 10 sayı, 10 ribaund, 4 asist hem oyuncularımızın kendini geliştirmesi ve oyuna katkısı, hem de izleyenler açısından iyi bir izlenim yaratmak adına güzel bir fırsat oldu. Sloukas ve Barış’ın eksikliğine rağmen takımımız mükemmel bir iş çıkardı diyebiliriz. Vesely ve Udoh’un atletizmi, Melih’in dış atışlardan bulduğu isabetler, Datome’nin gerek dış atışlar gerek potaya giderek bulduğu sayılar, Kalinic’in enerjisi ile oyuna katkısı ve geriye kalan diğer oyuncularımızın da katkıları ile bu güzel galibiyet kaçınılmaz oldu.

Takımımız BSL’ye gereken önemi verir, her bir oyuncumuz üst düzey performans sergiler ve takım olarak ekstra işler yaparsak sezon içerisinde güzel sonuçlar alacağımıza eminim. Tüm oyuncularımızın her maça hazır olması gerektiği gibi (özellikle Bogdanovic’in daha çok sorumluluk alıp skora katkı sağlaması) takım açısından çok daha avantajlı olacaktır. Bunun yanı sıra genç oyuncularımızın da her şekilde maçın her anına hazır olmaları çok önemli bir ayrıntı. Lig içerisinde bu mücadele ve bu oyunla kaldığımız yerden devam edersek, her zaman söylediğim gibi bu takımın Obradovic eşliğinde yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu oyuncular çok başka, bu takım çok başka, maçları canlı seyredip o atmosferi yaşamak çok başka, bu oyunculara ve bu koça sahip olmak çok başka. Biz taraftarlar sahip olduğumuz bu güzel şeylerin farkında olarak sonsuz desteğimizi sürdüreceğiz. Elinize sağlık beyler!

Nil BALTA
1907 ÜNİFEB Çağ Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.