1907 ÜNİFEB

Türk Telekom 83-85 Fenerbahçe

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, Spor Toto Basketbol Ligi 24. hafta maçında Türk Telekom ile karşılaştı. Fenerbahçemiz, 21 sayı geri düştüğü maçta, son çeyrekte rakibine karşı 29-14’lük üstünlük kurdu ve Bogdanovic’in son saniye üçlüğüyle maçı 85-83 kazandı. Bu sonuçla ligdeki 18. galibiyetini elde eden Fenerbahçemiz, puanını da 42’ye yükseltti.

Bu sezon üçüncü kez son saniye üçlüğüyle takımına galibiyeti kazandıran Bogdan Bogdanovic, maçı 23 sayıyla tamamlarken Ali Muhammed 15, Luigi Datome 13 sayı attı. Savunmasıyla alkış toplayan Ekpe Udoh da 11 sayı ve 10 ribaund ile double-double yaptı.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Takımımız, Ali Muhammed, Bogdan Bogdanovic, Luigi Datome, Nikola Kalinic ve Ekpe Udoh ilk beşiyle başladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelede Ali Muhammed ve Luigi Datome’nin üçlükleri ve Udoh’un turnikesi ev sahibi ekibe erken mola aldırdı: 4-12. Moladan da Ali Muhammed’in üçlüğüyle dönen Fenerbahçemiz, skoru da çift hanelere çıkardı: 4-15. Periyodun ikinci bölümünde Harris ve Erkan’la etkili olan Türk Telekom farkı 5 sayıya kadar indirince koç Obradovic’ten mola geldi (04:25). Mola sonrası yine Harris ve Erkan ikilisiyle farkı eriten Türk Telekom 18-18’de eşitliği sağladı (01:30). Udoh’la tekrar skor üstünlüğünü eline geçiren ekibimiz, Harris ve Woodside’ı durdurmakta zorlanınca periyodu 23-20 geride bitirdi.

Mücadelenin ikinci periyodunun ilk basketi ise Rasic’in üçlüğü oldu ve skor 26-20’ye geldi (08:56). Bogdanovic’le farkı 4 sayıya çeken Takımımız, basit hataların önüne geçemeyince skor 30-22’ye geldi ve koç Obradovic mola aldı (05:54). Mola sonrası aradaki farkı Bogdanovic’le eritmeye çalışan Takımımız, Berk’inde skor katkısıyla skoru 35-32 yaptı (02:53). Türk Telekom bu bölümde dış atışlarla etkili oldu ve Haislip ile Harris’in elinden gelen üçlükler ve Buckner’ın smacıyla skor farkını çift hanelere çıkardı: 43-32.  Son bölümde Melih’in elinden bulduğu 5-0’lık seriyle skor farkını 6 sayıya indiren ekibimiz, Haislip’in üçlüğüne engel olamadı ve soyunma odasına 46-37 geride gitti.

Ev sahibi ekibin açılışını yatığı üçüncü periyotta Evren’in sayıları skoru 49-37 yaptı. Üçüncü periyoda istediği başlangıcı yapamayan Takımımız, hücum organizasyonlarını skor tabelasına yansıtamazken, savunmada ise agresif bir görüntü sergileyemedi. Udoh ve Antic’le farkı eritmeye çalışan ekibimiz, Harris’i durdurmakta zorlandı ve skor 56-41’e geldi. Periyodun kalan bölümünde rakibine Egehan, Ali Muhammed ve Antic’le cevap veren Takımımız final periyoduna 69-56 geride girdi.

Dördüncü periyoda Udoh’un basketiyle başlayan Fenerbahçemiz, Datome’nin üçlüğü ve Kalinic’in serbest atışlarıyla farkı 6 sayıya kadar indirdi (07:11). BU dakikalarda boyalı alanda daha etkili taraf olan Takımımız, Berk ve Bogdanovic’le farkı 4 sayıya kadar indirerek skoru 76-72 yaptı (04:18). Oldukça çekişmeli geçen mücadelenin bu bölümünde ise arka arkaya gelen üçlükler vardı. Haislip, Ali Muhammed ve Enver’in üçlükleri, Kalinic ve Bogdanovic’in basketleri ise farkı 2 sayıya kadar indirdi: 82-80. Datome’nin isabetli serbest atışlarıyla 82-82’de eşitliği yakalayan Fenerbahçemiz, Harris’in serbest atışıyla 83-82 öne geçen Türk Telekom’a Bogdanovic’in son saniye üçlüğüyle karşılık verdi ve maçı 85-83 kazandı.

 

 

 

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.