1907 ÜNİFEB

Vuslat Günü

İşte o gün, bugündür…

1907 yılında güneşin pırıl pırıl parladığı bir Mayıs günü, Kadıköy Moda’da 3 Türk gencinin resmen yaktığı bu meşale, bugün milyonların kalbini, ruhunu aydınlatmaya devam ediyor. Köprülerin altından çok sular aktığı kesin, o günlerden bugünlere ülkenin adı ve rejimi dahil çok şeyin değiştiği de malum. Milyonlar için değişmeyen tek şeyin adı ise FENERBAHÇE SEVGİSİ!

Fenerbahçe sevgisi gerçekten tarifsiz. Rahmetli İslam Çupi’nin Fenerbahçe büyüklüğü ile ilgili söylediği söz gibi, Fenerbahçe sevgisinin de tarifi zor. Bir başka sevgi Fenerbahçe sevgisi. Onun için herhalde bugünü vuslat (Sevgiliye kavuşma) günü olarak değerlendirirken, hislerimde yalnız değilim.

Sevgimizin en yoğun halini ve en büyük heyecanımızı şüphesiz ki 11 kahramanımızın Sarı-Lacivert çubuklu formalarla yeşil sahada olduğu zaman yaşıyoruz. Bu akşam Kadıköy’de bu sezonun ilk resmi maçı var ve heyecan resmen başlıyor. Türkiye’nin en büyüğü, karşılıksız sevgimizin ve kalplerimizin sahibiyle bu akşam buluşuyoruz.

Umarım güzel başlar ve güzel biter. Sportmenlik ruhuyla ve centilmence geçecek, sahada sakatlıkların, tribünde de sorunların olmayacağı, birlik ve beraberliğin sözde kalmayacağı bir sezon diliyorum.

Her şey gönlümüzce ve şampiyon da Fenerbahçe olsun.

Berkay Erdim
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.