1907 ÜNİFEB

Yeni Dönem Başlarken

Ligde ve Avrupa’da Fenerbahçe’yle yeni sezona ısındığımız şu günlerde, hayatımızda da yeni bir sezona başlıyoruz. Yaz okulu, staj, tatil, güneş, kum, eğlence faslı bitiyor. Yorulduk, sıkıldık, eğlendik derken kapanıyor koca bir yaz. Sıkıntılar, eğlenceler kendini başka bir sahada gösterecek. Yaz boyu aklımızdan çıkan o karmaşaya dönme yolculuğu kimileri için ilk kez, kimileri için tekrardan başlıyor. Bu noktada da öncelikle üniversiteye yeni kaydolan bütün arkadaşlarımıza “hoşgeldiniz” diyorum.

Keyfimize göre gezip tozduğumuz, deplasman kaçamağı yaptığımız, izine gerek kalmadan yüreğimizin sesini dinlediğimiz, daha özgür bir yaşam alanı olan hayat okulumuza geri döneceğiz. Bu kadar eğlenceli olmayacak başlangıcı, her şey daha fazla yük olacak. Harçlara, ev kirasına, ulaşıma yapılan zamlarla zorlaşacak yaşantımız. Hayatımızın en güzel çağlarında yaşantımızla bütçemiz ters orantılı hareket edecek. Kimi zaman herkesin sanki anlaşmışcasına üstümüze geldiği anlarda, bazen tek lüksümüz sarı lacivert renkler olacak, peşinden koşmak gerçekten lüks olsa da… Bunların üzerine bir de dersler bindi mi, alttan alma, kredi yetmeme derken iyice sıkıntıya sokacak bizleri. Yazın topladığımız tüm o pozitif enerjiyi harcayıp bitirecek.

Tüm bu koşuşturmalar, yoğunluk başlamadan önce kısa bir süre var önümüzde: Etkileşimin arttığı, ağızların tatlandığı, yüzlerin güldüğü güzel bir bayram. Bu bayramı fırsat bilip, her şeyin tadına varmak, umutları yeşertmek elimizde. Tatilimizin bu son günlerini avantajlı kullanıp önümüzdeki sezona iyi başlamalıyız.

Yeni sezon, yeni arkadaşlıklar, yeni hatıraların zemini olacak. Bizleri yeni maceralara sürükleyecek. Birlik olmak gerekecek, omuz omuza mücadele gerekecek, dayanışmayı gerektirecek, dayanmak gerekecek her safhada.

Yeni kayıt yaptıran arkadaşlarımız olacak, aramızda onlara da yer açmamız gerekecek, birliğimizi, birlikteliğimizi anlatmamız gerekecek, Aydınlık Geleceğimiz için yeni tohumlar atmak gerekecek.

Yeni sezonda bizleri çok iş bekliyor, inancımızla üstesinden gelebileceğimiz… Her hallettiğimiz işle günlerimizi güzel kılabileceğimiz…

Uzun lafın kısası yeni sezon hepimize hayırlı, bayramınız kutlu olsun…

Sevgiler.
Atilla Çevik
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.