1907 ÜNİFEB

Çok Güzel Bir Takım Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker… 2014-15 sezonunda Fenerbahçe taraftarına çok şey ifade eden güzel takım. Belki de ülkenin 1. sporu değildi basketbol ama buna rağmen öyle bir hava yarattı ki bu güzel takım, steps kuralını bilmeyen adama bile 40 dakika maç izlettirdi. Fenerbahçe armasının hakkını veren, Fenerbahçe ruhunu ortaya koyan adamlar var bu güzel takımda, takıma henüz bu sene katılmış olsa da Fenerbahçeliliği anlamış tarzda hareket eden güzel adamlar, hepsi birer palamut sanki armanın içinde yer alan…

Bir maç günü;
Evinden, işinden çıkıyorsun salona gelmek için, arıyorsun grubundan kişileri ”Bayrakların altında ki yerde bekliyorum kanka” diyorsun, zaten 1907 ÜNİFEB’den bir sürü insan bekliyor olacaktır orada ve hemen giriyorsun muhabbete, maç öncesi takılıyor konuşuyorsun. Yıllardır Kadıköy sınırlarında içerisinde, Saracoğlu’nun çevresinde yaşadığın o güzel duyguları Ateşehir’de yaşamaya başlamıştın artık, bu güzel takım sana bunu katmıştı işte ister istemez. ”Haydi beyler giriyoruz” lafını duyduktan sonra ağırdan geçmeye başlarsın salona önce aramaya girersin ve sonra çıkarsın 415-416’ya, bazı maçlara geç kalır tribünde yer kalma endişesi yaşarsın, bazılarına haddinden fazla erken girer içerideki o güzel havayı soluverirsin. İşte sana bunu yaşatan bu güzel duyguları hissettiren bu güzel takıma teşekkür etmek istersin o anda, şüphesiz çoğu insan maç öncesi anons bölümünü çok sever, işte o an gelir salonda, önce hakem ve rakip oyuncular söylenir geçiştirirsin o anı ve sonra o ses gelir, ”Bayanlar baylar, karşınızda Fenerbahçe Ülker” işte bu güzel takımın adını duymak eminim ki bu saatten sonra her Fenerbahçe taraftarına farklı şeyler hissettirecektir, o oyuncuların isimleri sayılırken bağırmak, ” 0 numara Andreeeeewww” denildikten sonra ”Goudelooooockk” demek o takım ruhunu beraber yaşamak, mükemmel bir duygu. Atılan bir üçlüğün gidişini izlemek ve saniyelik kalp hızlanmaları yaşamak, Vesely’nin bir smacından sonra benchte oturan bir takım arkadaşı gibi sevinmek…

Bu takımın yarattığı hava ve verdiği pozitif enerji çok farklı, sanki yıllardır bizimle gibiler, Fenerbahçe’nin en büyük artılarından birisi de yedekten gelen hiçbir oyuncunun parkede sırıtmıyor olmasıdır. Giren herkesi, emek veren tüm basketbol oyuncularını çok seviyor bu taraftar ve bu güç bu hissiyat bize başarıyı getiriyor.

Ve tabi ki bu başarının altında yatan asıl adam! Güzel insan! Taraftarın sevgilisi Zeljko Obradovic!

Geçirdiği dönemde adına sayfalarca yazılar yazılabilecek insan, onun için anlatacak çok şey var ve bu çok şey sadece dışardan gördüğümüz, bu adamı bir de oyunculara sormak lazımdır ”Nasıl biridir Obradovic?” diye eminim ki hepsinin ağzından mükemmel kelimeler dökülür, Fenerbahçe Ülker’in baş mimarı, taraftarın edeceği bütün teşekkürlerin az kalacağı bir insandır Obradovic. Duruşu, yönetimi, başarı isteği, sert disiplini ve tabi ki sevgisi. Bu takımı kuran, dizen, oluşturan ve bu yazıyı yazmama sebep olan insandır Obradovic, umarım ki uzun yıllar boyunca da kulübe hizmet etmeye devam edecektir. Geldiği ilk toplantı da ”Çok çalışmalıyız” demişti ve bunu ne kadar sağlam bir disiplin ile yaptığını hepimiz görüyoruz, bence sende duyacağını hissederek bir teşekkür göndermelisin Obradovic’e.

Ve Final Four’a kaldı bu güzel takım ama eminim ki hiçbiri ”Beyler başardık” değil de ”Beyler başaracağız” diyordur birbirine. Çünkü bu yolun bir sonu var, ellerde yükselecek olan bir Euroleague kupası var, bizim inancımız tam bu takıma, ”Bu çocuklar bunu yapar” diyor her bir Fenerbahçeli. Yaşanacak güzel saatler olacağını hissediyorum 15-17 Mayıs’ta, bu güzel takım bu güzel insanlara o güzel mutluluğu yaşatacaktır, ben buna inanıyorum eminim ki sizin inancınız da sonsuzdur, Fenerbahçe taraftarının tarifsiz mutluluk yaşayacağını günler yakındır çünkü bu taraftar bu adamları seviyor ve bu takım bunu hissederek bu yolda inanarak devam ediyor.

Haydi Andrew! Haydi Bogdan! Haydi Luka! Haydi Jan! Haydi Semih! Haydi Nemanja! Haydi Kenan! Haydi Nikos! Haydi Ricky! Haydi Emir! Haydi Melih! Haydi Oğuz! Haydi Serhat! Haydi Berk! Haydi Ömer!
Ve Haydi Zeljko! Haydi FENERBAHÇE!

Emre Büyükçolak
1907 ÜNİFEB Nişantaşı Üniversitesi

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.