1907 ÜNİFEB

Fenerbahçe’nin Onurlu Yürüyüşü Devam Edecek

Öyle bir aşk düşünün. Sizi tanıdığınız, canınızdan çok sevdiğiniz herkesle karşı karşıya getirecek olsa bile “Onları bırak, sana bir şey olmasın.” diye dönüp O’nu teselli edecek kadar kendinden fedakarlık verdirecek kadar büyük bir aşk. Cebinizdeki son parayı, yarınınızı düşünmeden, O’nu sırf bir buçuk saat görebilmek uğruna gözünüzü kırpmadan verebileceğiniz bir aşk. O kötü bir durumdaysa, iyi haberi gelene kadar moralinizi alt üst eden, O bir gülecek olsa siz bin kahkahayla yeri göğü inletecek kadar onunla “bütünleştiren”, yeri gelince O’ndan çok O olduran bir aşk. Diğer herkese, her şeye kapattıran gözleri, “Bak ama o daha güzel” “Şu daha senin için iyi” denilen her olayda daha da sardıran kendini, daha da bağlandıran kendine, öyle tarifi imkansız, öyle tartışılması anlamsız bir aşk.

Hani deriz ya,

Küçük bir çocukken
Büyülendim heybetinden
Sen her neredeysen
Koştum hep peşinden
Sana gelemezsem
Bil ki ölmüşüm ben..

Ne büyük sözdür, ne büyük yemindir bu edilen. Ne büyük bir aşktır, ne büyük bir bağlılıktır bunu yazdıran.

Sen Fenerbahçe
Gündüzümdesin gecemdesin!

Sarı gündüzümü lacivert geceme katansın. Göğümü süsleyen yıldızlarımsın, dileklerimsin.

Sen Fenerbahçe
Kalbimde en derinlerdesin!

Seni ne kadar yıpratmaya çalışsalar da, ne kadar sorgulatmak isteseler de bana, çok derindesin, sana gelebilecek en küçük lafa bile sağır, en küçük aşağılamaya kör bir yerdesin. Küçülmezsin, ne kanı bozukların, ne kafası güzellerin, ne hainlerin suçlamalarına maruz kaldın da değerinden bir gram olsun ödün vermedin.

Sen, taraftarı tribünlerini ağzına kadar dolduracak, kızı erkeği fark etmeden ses telleri kopana kadar bağırtacak, yensen daha da coşturacak ama yenilsen hayatta susturmayacak kadar büyüksün. Kocaman bir ailesin sen, tek bir ferdine zarar gelecek olsa milyonları onun için dua ettirecek, “Ya bir şey olmasın bu çocuğa” diye kara kara düşündürecek, “İyileşti!!” haberiyle sevinç gözyaşları döktürecek kadar sarındık senin renklerine. İşte bu yüzden diyorum ki, karanlık gecenin çifte sevinçli aydınlık sabahında,

İki golün biri senin olsun, biri Onurumuzun.

Ve hiç şüphen olmasın ki..
Hiç şüpheleri olmasın ki o kanıbozukların da..

Fenerbahçe’nin Onurlu yürüyüşü devam edecek! Sonsuza kadar.

Rumeysa Ceylan
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.