1907 ÜNİFEB

Herkes Kendi İşine Bakacak

Geçtiğimiz hafta, Türk Futbolu için çok ilginç bir haftaydı. Hafta boyunca spor haberlerinin ilk sırasını, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’un yönetici ve başkanlarının Fenerbahçe aleyhindeki demeçleri aldı. Gazetelerin spor sayfaları, futbol ve spor haberleri veya yorumları yerine, yaratılmaya çalışılan polemiklerin haberleriyle doldu.

Haftasonuna bu atmosferde girilirken, Fenerbahçe taraftarları yine kendi içlerinde çalışmalar yaptılar. İnternet siteleri aracılığıyla, birbirlerine ve tüm Fenerbahçe Camiası’na “Gaziantep maçında çok dikkat edilmesi gerektiğini” telkin ettiler.

Maç günü gelip çattığında, Fenerbahçe taraftarı her zaman olduğu gibi hırslı ve istekli şekilde Şükrü Saracoğlu tribünlerindeki yerini aldı. Önce pankartlar konuştu Kadıköy’de. Taraftarın ellerinde açılan pankartlar, esprili üsluplarıyla, gereken cevapları gereken yerlere gönderiyordu. İmalı göndermelerin yanında Fenerbahçe taraftarları birbirlerini uyarmayı yine ihmal etmiyorlardı. Bu uyarılardaki ana fikir “oyuna gelmeyelim”di.

Fenerbahçe taraftarı da, Fenerbahçe Futbol Takımı da oyuna gelmedi. Sadece futbol izlemeye ve takımını desteklemeye gelen taraftar da, sadece futbol oynamak ve kazanmak isteyen takım da amaçlarına ulaştı! Peki ya bir hafta boyunca kendi işlerine bakmayanlara, kendi takımlarından çok Fenerbahçe’nin adını ağızlarına alanlara ne oldu? Biz de kendi işimize bakmaya devam edelim ve bu konuda yorum yapmayalım.

Değerli Yöneticimiz Mahmut Uslu’nun her zaman söylediği gibi: “Herkes kendi işine bakacak!”. Aynı bizim gibi.

Berkay ERDİM 
1907 ÜNİFEB – Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği

Bizi Takip Edin

Aşağıdaki simgelere tıklayarak sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilir, bizi takip edebilirsiniz.